banner84

Büyükşehir’den gençlere ‘Avrupa’ fırsatı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ‘Avrupa Gönüllü Hizmeti’ projesiyle, 17-30 yaş arası gençlere Portekiz, Romanya, Bosna Hersek, Saray Bosna ve Makedonya’nın kapıları aralanıyor.

Büyükşehir’den gençlere ‘Avrupa’ fırsatı
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Gönüllü Hizmeti Projeleri kapsamında gençlere, Avrupa’da kısa süreli çalışma ve deneyim kazanma imkanı tanıyor. Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanlığı’nca hazırlanan Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen ‘Erasmus+ Gençlik Hareketliliği’ kapsamında üç adet Avrupa Gönüllü Hizmeti projesi ile gençlere yurt dışı fırsatı sunuluyor. Ulusal Ajans tarafından desteklenen “Kültür Köprüsü1, Kültür Köprüsü 2, Kültür Köprüsü 3” projeleri ile gençler, Portekiz, Romanya, Bosna Hersek, Saray Bosna ve Makedonya’daki sivil toplum kuruluşlarında bir ay çalışarak, gönüllü hizmeti sunuyor. 
MASRAFLAR BÜYÜKŞEHİR’DEN
17-30 yaş arası gençlerin kabul edildiği proje ile yol, pasaport ve barınma masrafları Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. Yabancı dil öğrenme imkanı bulan gönüllü gençlerin, yurt dışında bulundukları süre içerisinde yerel ulaşım giderleri de karşılanırken, masrafları için belirli bir miktarda para da veriliyor. 
44 GENÇ AVRUPA KAPILARINI ARALADI
Sosyal, eğitim ve kültürel geçmişlerine bakılmaksızın, sadece dil yeterliliği aranan gençler, proje ile yabancı dil seviyelerini daha da geliştirerek kültürlerarası diyaloğu sağlıyor. Gençlerin aktif vatandaşlık, dayanışma ve hoşgörü duygularının gelişmesi, vizyonunun artması ve onların Avrupa Birliği’nin geleceğinin şekillenmesinde rol almaları için yürütülen AB projeleri ile Büyükşehir Belediyesi şuana kadar 44 genci yurt dışına gönderdi.
YURTDIŞINDAN GELEN GÖNÜLLÜLERİ BÜYÜKŞEHİR AĞIRLIYOR
Öte yandan Ulusal Ajansın desteklediği proje kapsamında Portekiz ve Romanya’dan gelen gönüllüler Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ağırlanıyor. Yurtdışından gelen gönüllüler belediyede gönüllü olarak çalışırken, kendi kültürlerini tanıtıp, Türk kültürünü öğreniyor. Yurtdışı fırsatlarından yararlanmaları için her zaman gençlerin yanında olan Büyükşehir Belediyesi kültürler arası diyalogun gelişmesine katkı sağlıyor.  
BAŞVURU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE
Kasım ayında son bulacak olan proje başvuruları Antalya Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığına yapılıyor. Gönüllü hizmeti vermek isteyen gençler 0242 247 39 55 numaralı telefondan bilgi alabilir. Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2016, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107