banner84

Çavuşoğlu'ndan müjde üstüne müjde

Çavuşoğlu'ndan müjde üstüne müjde
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazipaşa üreticisinin önündeki en büyük engel olan ihracat krizini çözmek için iki gün önce Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştüğünü belirterek, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve bir heyetin, davet üzerine Rusya'ya gideceğini ve domates ile salatalığı da kapsayan ihracat yasağını kaldırmak için çalışacağını söyledi. Gazipaşa Havalimanı terminal binasını yenileyeceklerini, ilçeye bir fakülte kazandıracaklarını belirten Çavuşoğlu, Antalya'da doğalgaz getirilecek 5 ilçe arasında Gazipaşa'nın da yer aldığı müjdesini verdi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Gazipaşa'da halkla buluştu. Programına Gazipaşa halinde üretici ve komisyoncularla kahvaltı ederek başlayan Bakan Çavuşoğlu, daha sonra Cumhuriyet meydanında halka seslendi. 
Gazipaşa halkının her zaman kendilerine destek olduğunu ve yalnız bırakmadığını belirterek konuşmasına başlayan Çavuşoğlu, ilçe halkına müjdeler verdi. Gazipaşa üreticisinin önündeki en büyük engel olan ihracat krizini çözmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iki gün önce Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştüğünü belirten Çavuşoğlu, önümüzdeki salı günü ise Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve bir heyetin, davet üzerine Rusya'ya gideceğini ve domates ile salatalığı da kapsayan ihracat yasağını kaldırmak için çalışacağını söyledi. Gazipaşa Havalimanı terminal binasını yenileyeceklerini, ilçeye bir fakülte kazandıracaklarını belirten Çavuşoğlu, Antalya'da doğalgaz getirilecek 5 ilçe arasında Gazipaşa'nın da yer aldığı müjdesini verdi.
Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2017, 13:39
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107