banner84

Çifçiler için karar alındı

Çiftçi Mallarını Koruma Kurulu Murakabe Heyeti, Kaymakam Tanrıseven Başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda bir araya geldi

Çifçiler için karar alındı
Toplantıda, Çiftçi Mallarını Koruma Kurulu geçmiş toplantılarının genel bir değerlendirmesi yapıldı. Toplantının yeni gündem maddelerini değerlendiren Çiftçi Mallarını Koruma Kurulu, 2016 yılı bütçesi, genel mali durumu ve güncel konuları ele aldı. Ayrıca Murakabe Heyeti, çiftçilerden gelen dilekçeler değerlendirdi.
KENDİ ARAZİSİNİ KORUYAN ÇİFTÇİ ÜCRET ÖDEMEYECEK
Toplantı sonrasında, çiftçilerin ve üreticilerin kendi mallarına gelecek tehlikelere karşı, kendi mallarını korumaları halinde, koruma ücretinin ödememesi belirlendi. İşletmelerin herhangi bir zararı olması halinde, 4081 sayılı Çiftçi Malları Koruma Kanunu hükümleri kapsamında gerekli çalışmaların yapılması kararlaştırıldı. Ayrıca Çiftçi Mallarını Koruma Kurulu Murakabe Heyeti, 2016 yılı bütçesinin yarıya indirilmesi kararını da onaylandı. Çiftçi Mallarını Koruma Kurulu Murakabe Heyeti toplantısına, Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven’in yanı sıra İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Rüzgar ve Çiftçi Mallarını Koruma Kurulu Murakabe Heyeti katıldı.
Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107