banner84

Çıplaklı’nın su sorunu çözülüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Asat ekipleri Çıplaklı Mahallesi Gülevşen Mevkii’nde yaşanan su sorununu gidermek için gece gündüz çalışıyor

Çıplaklı’nın su sorunu çözülüyor
Geçmiş dönemlerde bulunan sondaj kaynağıyla su ihtiyacı karşılanan Çıplaklı Mahallesi Gülevşen Mevkii’nde kaynağın kurumasının ardından bu hafta içinde su sorunu baş gösterdi. Sorunun gündeme gelmesiyle birlikte Alanya Asat Ekipleri, çözüm için kolları sıvadı. Çalışmalar neticesinde Oba Mahallesi’ndeki kaynaktan bölgeye su verilmesi kararlaştırıldı. Hemen çalışmalara başlayan Alanya Asat ekipleri yaklaşık 2 km mesafeden Gülevşen Mevkii’ndeki depoya yeni bir hat çekme işine başladı. Önümüzdeki hafta içinde çalışmaların tamamlanması ve depoya su verilerek Gülevşen Mevkii’ndeki içme suyu sorununun çözülmesi planlanıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Alanya Asat ekiplerinin yaptığı çalışmaları yerinde inceledi. Güney’e, Asat ekiplerinin yanı sıra Çıplaklı Mahallesi Muhtarı Mümün Topal ve Oba Mahallesi Muhtarı Mustafa Gürel de eşlik etti.
'GEREKENLER YAPILIYOR'
Çıplaklı Mahallesi Muhtarı Mümün Topal, “ Gülevşen Mevkii’nde yaşanan su sorununu Asat’a ilettik ve çalışmalara hemen başlandı. Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, konuyla yakından ilgilendi. Bölge insanının içme suyu sıkıntısı yaşamaması için gerekeni yapıyor. En kısa sürede sorunun çözüleceğini söyledi. Kendisine ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür ediyorum “ dedi.
'EN KISA SÜREDE SORUN ÇÖZÜLECEK'
Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ise açıklamasında, “ Çıplaklı Mahallesi Gülevşen Mevkii’nde yaşanan su sorunu gündeme geldiği andan itibaren Asat ekiplerimiz harekete geçti. Mevcut kaynak kuruduğu için Oba Mahallesi’nden takviye yapma kararı aldık. 2 kilometrelik bir hatla bölgedeki depoya suyu vererek sorunu çözeceğiz. Bu arada vatandaşların içme suyu ihtiyacını da karşılamak için bölgedeki depoya tankerlerle su dolduruyoruz. En kısa sürede sorunu çözceğiz. Gülevşen Sakinleri müsterih olsun “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2016, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107