banner84

Çizgili pijama moda olacak

Alanya’nın şalvarcısı Ali İhsan Arslan, hepimizin yakından bildiği gerek dizi ve filmlerden gerekse babalarımız ve dedelerimizden gördüğümüz o meşhur çizgili pijamanın patentini almak için başvuruda bulundu. Arslan, yaptığı pijamadan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye olarak vereceğini söyledi.

Çizgili pijama moda olacak

Alanya’da terzilik yapan şalvarcı Ali İhsan Arslan çizgili pijamanın patentini almak için başvuruda bulundu. İhsan’ın yaptığı pijamaları giyerek kendisine destek olan Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, esnaf Muzaffer Şenol, iç mimar İbrahim Aydoğan pijamaların çok rahat olduğunu söyledi. 
‘ELİT MEKANLARA BÖYLE GİDECEĞİM’
İnsanların artık rahat giyinmeyi sevdiğini söyleyen, İbrahim Aydoğan, “Dünya genelinde moda ikonları, her sezon, ay ya da yıl ortaya bir moda çıkarıyor. Her yerde dünya modası takip ediliyor. İnsanlar artık rahat giyinmeyi seviyor. Bu da zaten bizim kültürümüz. Hiçbir zaman kendimizi kasacak bir şey giymedik. Bu Alanya için de Türkiye için de böyle. Çizgili pijama da bizim kültürümüz. Ben de kendi takımımı diktirdim. Çok da rahat. Bundan sonra Alanya’daki elit mekanlara böyle gideceğiz. Niye? Rahatımıza düşkün olduğumuz için. Arslan’a teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
‘SOKAKLARDA BU PİJAMAYI GİYEN ÇOK OLACAK’
Atalarının ve çocukken kendisinin de giydiği pijama modelini tekrar ortaya çıkardığı için Arslan’a teşekkür eden Muzaffer Şenol ise, “Atalarımızın ve çocukken de bizim giydiği bir pijama modelin tekrar ortaya çıkardığı için Arslan’a teşekkür ediyorum. Yakında sokaklarda bu pijamayı giyen çok sayıda kişiyi göreceksiniz. Bunu sadece pijama gibi düşünmeyin. Eşofman gibi düşünün. Gerçekten çok rahat. Spor ayakkabınızı giyin. Çocuğunuzu alın, yürüyüşünüzü yapın. Dağa çıkın, pikniğe gidin” dedi.
“CUMHURBAŞKANIMIZA BİZZAT GÖTÜRECEĞİM”
Alanya’da zamanında giyilen bir pijamanın olduğunu söyleyen Ali İhsan Arslan, “Bizim Alanya’da giyilen pijamamız var. Bu unutulmaya yüz tutmuş bir pijama. Şu anda bunu giyenler yüzde 5 yoktur. Amacım eksileri daima tazelemek, yenilikçi olmak. Yenilikçi olmak benim çok hoşuma gidiyor. Bunun için hem Alanya Pijaması hem de Alaiye Pijaması olarak patent başvurusunda bulunduk. Bundan sonra Alanya pijamamızı Türkiye ve dünyaya tanıtacağız. Tanıtmak için oldukça gayret edeceğim. Bir şalvar ve pijama takımı hazırlayıp bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kendim götüreceğim. Diğer partilerin başındaki isimlere de göndereceğim ama cumhurbaşkanımıza bizzat kendim götüreceğim” diye konuştu.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107