banner84

Çocuklar Zıp Zıp Park’a koştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Antalyalı çocuklara armağanı olan Türkiye’nin en büyük kapalı oyun parkı Zıp Zıp Park sömestr tatilinde çocukların gözdesi oldu. Aileler çocuklarına karne ödülü olarak Zıp Zıp Park’ı hediye ediyor. Çocuklar, oyun parkurlarında heyecan dolu saatler yaşıyor.

Çocuklar Zıp Zıp Park’a koştu
Sömestr tatilinde karnelerini alan çocuklar Zıp Zıp Park’a koşuyor. Türkiye’nin en büyük kapalı oyun merkezi olan park, yarıyıl tatilinde çocukların ve ailelerinin vazgeçilmezi oldu. Çocuklar, derslerin yorgunluğunu Zıp Zıp Park’ın birbirinden ilginç ve eğlenceli oyun parkurlarında atıyor. Avrupa’nın ikinci büyük trambolinine sahip parkta çocuklar doyasıya eğlenip, adrenalin dolu dakikalar geçiriyor. Geçen yıl Haziran ayında hizmete giren Zıp Zıp Park, bugüne kadar 77 bin çocuğun eğlence adresi oldu. Çocuklar, 5 bin 600 metrekare kapalı alan içerisinde yer alan 16 adet şişme oyun grubu, 4 adet trambolin, 2 adet kaydıraklı oyun grubu ve macera parkurunda ter döktü.

ÇOCUKLARIN BULUŞMA NOKTASI

2-15 yaş arası bütün yaş gruplarına hitap eden Zıp Zıp Park’ta anne ve babalar da unutulmadı. Çocuklar, oyun alanında doyasıya eğlenirken, aileleri de kafeteryalarda hoşça vakit geçiriyor. Galoşlarını giyen ebeveynler oyun alanı içerisinde çocuklarına eşlik de edebiliyor. Uygun fiyatları ile dikkat çeken kafe, çocukların doğum günü ve özel organizasyonlarının da vazgeçilmezi oldu. Kafeterya ve dinlenme yerlerinin yanı sıra Zıp Zıp Park’ta revir, mescit, çocuklar ve engelliler için WC, bebek bakım odası ve otopark olanakları da mevcut. Şehit ve gazi yakınları tesisten ücretsiz olarak yararlanabilirken, engelli bireylere de indirim uygulanıyor.

EN GÜZEL HEDİYE ZIP ZIP PARK

Zıp Zıp Park’ın sömestr tatilinde çocukların akınına uğradığını belirten ANET Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Urcu, “Çocuklarımız ders stresini oyun parkımızda atıyor. Tatillerini bilgisayar ve televizyon başında geçirmek yerine, oyun parkurlarımızı tercih ediyor. Burada sosyalleşme imkanı bulan çocuklarımız, iletişim becerilerini, paylaşmayı, yardımlaşmayı, kendini korumayı, problem çözme becerisini, özgüven, karar verebilme ve liderlik becerilerini geliştiriyor. Bedensel aktiviteler sayesinde kas ve kemik yapıları olumlu yönde gelişim gösteriyor. Sportif açıdan güçlü nesiller yetiştiriyoruz” dedi.

AİLELER DE UNUTULMADI

Sadece çocukları değil aileleri de düşündüklerini belirten Urcu, şöyle konuştu: “Ailelerimiz çocuklarını güven içerisinde oyun alanlarına bırakıyor. Kendileri balon park içerisindeki ve dışındaki kafelerde zaman geçirip, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Ayrıca kafemizde doğum günleri, toplantılar, mezuniyet yemekleri, nişan, düğün yemekleri, gibi çeşitli organizasyonlar da yapılmaktadır. Amacımız oyun parkımıza ve kafemize gelen her misafirlerimize layık oldukları hizmetleri en kaliteli şekilde sunmak.”

KARNE HEDİYESİ ZIP ZIP PARK

Zıp Zıp Park’ta heyecan dolu saatler geçiren çocuklar, zamanın nasıl geçtiğini anlamadıklarını söyledi. Parkın misafirlerinden 10 yaşındaki Ahmet Arda Küçükoğlu babasının karne hediyesi olarak kendisini Zıp Zıp Park’a getirdiğini belirterek, “Okul dönemi yoğun bir çalışmayla geçti, başarılı bir karne aldım. Karne hediyesi olarak babam beni buraya getirdi. Çok mutluyum, müthiş eğlenceli bir yer burası. Diğer çocukların da buraya gelmesini tavsiye ederim. Çok güvenli ve güzel bir park” dedi.

DOĞUM GÜNÜNÜ ZIP ZIP PARK’TA KUTLADI

Oğlu Hüseyin Ege’nin doğum günü kutlaması için Zıp Zıp park kafeteryasını tercih eden Ercüment Baykal, şunları ifade etti: “Zıp Zıp Park’ta doğum günü partisi yapmak oğlum için unutulmaz bir anı oldu. Hem balon parkta doyasıya eğlendi, hem de burada arkadaşları ile pastasını kesti. Tesis çok kaliteli bir hizmet sunuyor. Çocukların sağlığı ve güvenliği için her şey düşünülmüş.”

BAŞKAN TÜREL’E TEŞEKKÜR

Hasan Aşıkoğlu kızı Nisa Nur için Zıp Zıp Park’a geldiklerini ifade ederek, “Kızım başarılı bir karne getirdi biz de ona Zıp Zıp Park’ı hediye ettik. Burası çok güzel bir eğlence merkezi olmuş. Başkan Menderes Türel’in yaptığı hizmetlerden çok memnunuz. Antalya’nın her köşesinde çocuklarımız ve bizler için yaptığı eserleri görüyoruz. Antalyalılardan hiçbir hizmeti esirgemiyor. Çok memnunuz” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2017, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107