banner84

Darbeye ortak tavır

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, Temmuz ayı toplantısında 3 partinin imzaladığı deklarasyon ile darbe girişimini kınandı

Darbeye ortak tavır
AK Parti Grup Sözcüsü Bahattin Bayraktar, CHP Grup Sözcüsü Cansel Tuncer ve MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli’nin imzaladığı deklarasyonu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel okudu. 3 partinin darbe girişimine karşı yayınladığı deklarasyonda şu şekilde: 
“Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi olarak,  ihanet çetesinin kanlı darbe eylemini nefretle lanetliyor, darbeye karşı ortak mücadele kararlılığımızı, seçimle göreve gelmiş Gazi TBMM'nin ve Hükümetin yanında olduğumuzu, yüce milletimize ve demokrasi sevdalısı Antalya halkına bir kez daha bildiriyoruz. Dış destekle ve paralel terör örgütü organizasyonuyla  gerçekleştirilen darbe girişiminin başarısız olmasında en büyük faktör,  aziz milletimizin, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Hükümetimizin, siyasi partilerimizi, TSK komuta kademesinin, sivil toplum örgütlerimizin, medyamızın darbeye karşı kararlı  duruşu, yani birlik ve beraberlikle milli iradeye sahip çıkmaları olmuştur.
Demokrasiye bağlılığını göstererek, ihanet çetesini ve dış destekçilerini bozguna uğratan aziz milletimize teşekkür ediyoruz. 
Kanlı darbe girişiminin önlenmesinde en büyük rolü oynayan,tanklara karşı göğsünü siper eden kahraman vatan ve millet evlatlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içerisinde canı pahasına mücadele eden kahraman komutanlara, göğsünü siper eden kahraman Emniyet Teşkilatımıza minnetle teşekkür ediyoruz. 
Demokrasi ve vatan için, milletin namusu ve şerefi için kendisini feda ederek batan güneşlerimize, oğlu,  kardeşleri ve arkadaşlarıyla birlikte şehit olan kahramanlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, isimlerini tarihe altın harflerle not düşeceğimize söz veriyor, yakınlarına ve bütün milletimize başsağlığı diliyoruz.
15 Temmuz 2016'nın Türk Milleti'nin kanlı darbe girişimine karşı elde ettiği Demokrasi Zaferi olması, milli birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesi de şehitlerimize karşı borcumuzdur. Bu  nedenle, Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi grupları olarak, Antalya'nın tarih boyunca olduğu gibi,gelecekte de demokrasinin, barış ve kardeşliğin kalesi olması için, hiçbir siyasi, dini, etnik ayrım yapmadan tam bir birlik ve beraberlik içerisinde çalışacak, ihanet çeteleriyle birlikte mücadele edeceğiz. 
Halkımızın da milli birlik ve beraberliğimizi, Devletimizin, milletimizin vakarını, darbeci çetelerin asla temsil edemeyeceği Türk Silahlı Kuvvetlerimizin şerefini hassasiyetle korumak, iç çatışma çıkarmaya dönük provokasyonlara, kışkırtmalara karşı durmak, hukuk devleti ilkelerine sahip çıkmak üzere gerekli sağduyuyu, sabır ve metaneti göstereceğine inanıyoruz. 
Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesi hedefine daha güçlü adımlarla yürümeye devam edecektir.”
Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107