banner84

Doğal gaz rezervi büyük yankı uyandırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  320 milyar metreküplük bir doğal gaz rezervi keşfedildiğine dair verdiği müjdenin ardından, tebrik mesajları art arda geldi

Doğal gaz rezervi büyük yankı uyandırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi'nde 'Millete Sesleniş' konuşması gerçekleştirdi. Günlerdir merakla beklenen konuşma vatandaşlar tarafından da büyük bir heyecan ve merakla takip edildi. Kimi telefonundan, kimi televizyondan izledi. Saat 15.00'te konuşmasını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih sondaj gemisi tarafından doğal gaz rezervi bulunduğunu açıkladı. Erdoğan, Karadeniz Sakarya Havzası’nda Fatih Sondaj Gemisi’nin 320 milyar metreküplük bir doğal gaz rezervi keşfettiğini söylemesinin ardından, Alanya'dan da birçok tebrik mesajı yayınlandı.

'TAM BAĞIMSIZLIK YOLUNDA DEV ADIM'
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği müjde ile tam bağımsızlık yolunda dev bir adım daha atıyoruz. Enerjide de oyun kurucu oluyoruz! Hedef 2023!Sakarya gaz sahamız milletimize hayırlı olsun" dedi.
'DIŞA BAĞIMLILIĞIMIZI BİTİRECEK'
Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, "Fatih Sondaj Gemimizin Karadeniz’de keşfettiği ve ülkemizin doğalgazda dışa bağımlılığını bitirecek doğalgaz rezervleri hayırlı olsun. Milletimize de Müjdeler Olsun" dedi. 
TOKLU: HAYIRLI OLSUN
Ülkemizin cari açığının en büyük nedeni olan enerji konusunda atılan bu dev adımı AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı Başkanı Mustafa Toklu değerlendirdi. Başkan Toklu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve emeği geçen isimlere teşekkür ederek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan müjdeyi açıkladı. Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdik. Fatih Sondaj Gemimiz Tuna-1 kuyusunda 320 milyar metreküp doğalgaz keşfetti. Milletimize ve Ülkemize hayırlı olsun.” dedi.
'BÜYÜK TÜRKİYE YOLUNDA BÜYÜK BİR ADIM'
Bu tarihi günün önemini anlatan Başkan Toklu, “Ülkemizin en büyük ithalat kalemi enerjiydi. Doğal gaz konusunda atılan bu adımla ülkemizin cari açığı nerdeyse bitecek ve dışa bağımlı bir ülke olmayacağız. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bugüne kadar enerji bağımlığı nedeniyle ülkemiz zor zamanlar geçirdi ve hep tehditler aldı. Bugün açıklanan müjde Büyük Türkiye yolunda atılan en büyük adımdır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, bakanlarımıza ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Her arayan bulamayabilir ancak bulanlar arayanlardır” diye konuştu.
'İNŞALLAH ALANYA’YA DA DOĞAL GAZ GELECEK'
Başkan Toklu, Alanya’ya da doğal gaz gelmesi için yapılan çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Doğalgazın Alanya’ya gelmesi için her zaman girişimleri olan başta Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere tüm bölge milletvekillerimize de teşekkür ederiz. Konuyla ilgili çalışmalar sürüyor. İnşallah bu sürecin devamında Alanya’ya da doğalgaz gelecek ve vatandaşlarımız ucuz fiyatlarla doğal gazla buluşacak.” ifadelerini kullandı.
 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107