banner84

EMITT'te tanıtım devam ediyor

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nin dünyanın en kapsamlı 5’inci turizm fuarı olarak gösterilen EMITT’de tanıtım çalışmaları devam ediyor. Yerli acente temsilcileri Rusya ve Avrupa’yla birlikte Çin ve Hindistan gibi ülkelerin de kapısını aralamaya çalışırken yerli tatilcilerin talepleri ise Balkanlar’a yöneliyor.

EMITT'te tanıtım devam ediyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın (THY) kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB'in desteğiyle, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TYD) iş ortaklığında düzenlenen 21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde devam ediyor. Alanya, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nin (ALTİD) kurmuş olduğu 63 metrekarelik büyük stantla tanıtılırken bir yandan da Alanya merkezli acenteler tur operatörleriyle görüşmelerini sürdürüyor.

“VİZESİZ ÜLKEYE TALEP VAR”

Türk tatilcilerin özellikle vize istemeyen ülkelere yönelik son yıllarda yüksek talep gösterdiğini söyleyen Alanya merkezli Pasotatil Genel Müdürü Engin Misket, “Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Sırbistan gibi Balkan turlarına dahil ettiğimiz ülkelere 3-15 gün arasında talep alıyoruz. Türk atalarının bir dönem boy gösterdiği coğrafyalar yerli tatilcilerimizin ilgisini çekiyor. Bu ülkelerin ekonomik olması, ulaşım maliyetlerinin uygunluğu ve vize istememesi taleplerin yüksek olmasındaki diğer sebepler olarak öne çıkıyor. Balkan turları popülaritesini giderek arttırıyor” dedi.

“KÜLTÜR TURLARINA GELİYORLAR”

Dünyanın en kapsamlı 5’inci turizm fuarı olarak gösterilen EMITT’de alternatif turizm pazarları temsilcileriyle görüşme imkanı bulduklarını söyleyen bir başka Alanya merkezli firma Tourmania Genel Müdürü İbrahim Yüksel de “Burada tur operatörleriyle anlaşmalar yaptık. Ülkemizin Rusya ve Avrupa ülkeleri dışında alternatif turizm pazarlarına ihtiyacı var. Bu doğrultuda fuar katılımcılarından Hindistan, Çin, Pakistan, Bangladeş,  Filipinler, Singapur, Tayland, Ermenistan, Gürcistan ve Azerbaycan temsilcileriyle faydalı görüşmeler yaptık. Türkiye’ye operasyon yapmak istiyorlar. Bu ülkelerden gelen tatilcilerin büyük kısmı deniz, kum ve güneş üçlemesiyle ilgilenmiyor. İlgi alanlarında kültür turları ve tarihi alanlar var. Yüksek sezon yerine bahar aylarında ülkemizde olmayı tercih ettikleri için sezonun uzun sürmesine katkı sağlayacak bir misafir potansiyeli olarak dikkat çekiyorlar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2017, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107