banner84

‘Engelli Yaz Okulu’ hem eğlendiriyor hem öğretiyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Aile Eğitim Merkezleri’nde başlattığı ‘Engelli Yaz Okulu’ birbirinden farklı etkinliklere sahne oluyor. Satrançtan, dansa, el sanatlarından piyanoya birçok dalda eğitim alan özel çocuklar, hem eğleniyor, hem öğreniyor.

‘Engelli Yaz Okulu’ hem  eğlendiriyor hem öğretiyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Sosyal Hizmetler Aile Eğitim Merkezleri’nde ‘Engelli Yaz Okulu’ başladı. Haşim İşcan, Çamlıbel, Fatih ve Santral Aile Eğitim Merkezleri'nde açılan Engelli Yaz Okulu’nda birçok dalda eğitim veriliyor. Yaratıcı drama, dans, anne çocuk satranç, resim, piyano ve el sanatları eğitim alan engelli çocuklar bir yandan öğrenirken, bir yanda da eğlenceli saatler geçiriyor. 4-15 yaş arası engelli çocukların yararlanabildiği yaz okulunda çeşitli sosyal faaliyetler de düzenleniyor. 
DOLU DOLU YAZ OKULU
Özgüven kazanmaları ve kendilerini ifade etmeleri açısından büyük önem taşıyan ‘Engelli Yaz Okulu’nda uzman eğitimciler tarafından haftanın belirli günlerinde eğitim veriliyor. Engelli çocuklara kimi zaman aileleri de eşlik ediyor.  Özellikle satranç dersine engelli çocuklar anneleriyle birlikte giriyor. Yaz tatillerini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçiren özel çocukların mutlulukları da gözlerinden okunuyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Yetkilileri, Aile Eğitim Merkezleri Engelli Yaz Okulu kayıtlarının devam ettiğini ve Eylül ayına kadar devam edeceğini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2016, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107