banner129

Erdoğan fahiş fiyatlara değindi

Restoran ve kafelerin açıklaması ile ilgili adımlar atmaya gayret ettiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Şu anda lokantalarımızı belirli bir süre daha gözetleme gibi düşüncelerimiz var'' dedi. Gıda fiyatlarındaki dikkat çeken artışa yönelik de uyarıda bulunan Erdoğan, ''Devam ederse, çok ağır cezalar gelir'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan fahiş fiyatlara değindi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Alanya'daki restoran ve kafe işletmelerinin açılma isteklerine yönelik Erdoğan, "Bir süre daha gözetleme gibi bir düşüncemiz var" dedi. Öte yandan Alanya Postası Gazetesi'nin de üreticiden hale, halden manav, market ve pazara kadar olan süreçte ürünlerde yaşanan fiyat değişimleri de Erdoğan'ın gündemindeydi. Bu konu üzerinden de açılama yapan Erdoğan, "Ağır cezalar gelebilir" sinyali verdi. 
GÖZETLEME OLACAK
Alanya'da yüzlerce kafe ve restoran işletmesi kendilerine yönelik koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamanın esnetilmesini bekliyor. Kabine toplantısına yönelik meraklı bekleyişi süren işletmelerin açılmasına yönelik Erdoğan açıklamalarda bulundu. Erdoğan temkinli davrandıklarını belirttiği konuşmasında, "''Arkadaşlar bu konuda Bilim Kurulu'nun ifadeleri önem arz ediyor. Ama ben daha çok değerlendirmeleri vefatla ilgili yapıyorum. Vefat sayılarındaki düşüş de beni ciddi oranda umutlandırıyor. Açık mekanlarla ilgili adımlar atmaya gayret ettik; şu anda lokantalarımızı belirli bir süre daha gözetleme gibi düşüncelerimiz var. Bu süre içerisinde Küçük esnafımızı yalnız bırakamayız onlara da gerekli desteği verdik, veriyoruz. Mutasyonla ilgili bazı olumsuz gelişmeler var doğru, fakat onu da inşallah aşacağımıza inanıyorum" dedi.
GIDA FİYATLARINDAKİ ARTIŞ
Öte yandan Alanya Postası Gazetesi'nin de manşete taşıyarak gıda da yaşanan artışları gösterdiği haberler de Erdoğan'ın gündemindeydi. Üreticiden tezgaha inene kadar artan fiyatlar vatandaşın cebini yakmaya devam ederken, Erdoğan bu konuda ağır cezaların gelebileceğinin sinyalini verdi. Erdoğan, "Vatandaşın bu noktada ezilmesine tahammül edemeyiz. Esnaflarıma sesleniyorum, Eğer bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir. Yaptığınız işi hakkı ile yapın. Vatandaşlarımıza zulmetmeyin" diye konuştu. -Haber Merkezi

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107