banner84

Esnaf darbeye karşı

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbeye girişimine karşı olduklarını açıkladılar

Esnaf darbeye karşı
Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu dün yazılı bir açıklama yaptı. 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimine karşı olduklarını söyleyen Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu'nun yayınladığı bildiride şu ifadeler kullanıldı: 
"15 Temmuz gecesi milletimiz demokrasi düşmanlarına karşı dik durarak alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız bu duruşu ile demokrasiye sahip çıkmıştır. Ülkemizin bütün kurumları, sivil toplum kuruluşları, siyasi partileri, basın kuruluşları… demokrasimize sahip çıkarak darbelere karşı olduğunu ortaya koymuştur. Bu darbe girişimi karşısında direnen, karşı çıkan, başta Genelkurmay başkanımız olmak üzere tüm kolluk kuvvetlerine gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız. Darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen emniyet kuvvetlerine yardımcı olan halkımızla da onur duyuyoruz. Bizler gücünü sandıktan, yetkiyi milletten alan iradenin yanındayız. Bizler demokrasinin yanındayız. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Milli iradeye sahip çıkmak uğruna canını veren tüm güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımıza Yüce Allah'tan Rahmet, Yakınlarına başsağlığı diler,  yaralı vatandaşlarımıza da geçmiş olsun diyoruz."

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107