banner84

Gazipaşa’ya yatırımlar devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa Belediyesi işbirliğiyle, ilçedeki mezarlıklar ve cami bahçelerinde 4 bin 690 metrekare parke zemin çalışması gerçekleştirdi

Gazipaşa’ya yatırımlar devam ediyor
Büyükşehir Yasası ile birlikte Gazipaşa’nın 52 mahallesine hizmet götürmeye başlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi, ilçeye yatırımına devam ediyor. Gazipaşa Hizmet Birimi’ne bağlı Mezarlıklar Birimi ile Gazipaşa Belediyesi’nden oluşturulan ortak bir ekip, ilçeye bağlı 52 mahallede ihtiyaç olduğu tespit edilen mezarlıkların namaz kılma alanlarını parke ile kaplayıp camilerin çevre düzenleme işlerini yapıyor.
Ekipler, ocak ayından bu yana 52 mahalle mezarlığının ilaçlama ve temizlik işini tamamladı. Birim ayrıca 130 defin işlemi de gerçekleştirerek 111 cenazenin çay seti, kefen, kapama tahtası, mezar kazımı, nakil, sandalye, masa ve çadır ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşıladı.
'41 ALAN PARKE İLE KAPATILACAK'
Ekipler, 5 cami bahçesinde ve 6 mezarlıkta toplam 4 bin 690 metrekare parke zemin çalışmasını tamamlayarak halkın kullanımına sundu. Yapılan planlama doğrultusunda toplamda 41 mahalle mezarlığının namaz kılma alanının parke ile kaplanması hedefleniyor. Ortak ekip, son olarak Gazipaşa’ya bağlı Güneyköy Mahallesi Merkez Mezarlığı’nın bin 200 metrekare namaz kılma alanını parke ile kapladı. Güneyköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Tuncer, “Mahallemizin büyük bir ihtiyacı Gazipaşa ve Büyükşehir Belediyelerimizin işbirliğiyle giderilmiştir. Bin 200 metrekare alana sahip namaz kılma alanımız ekiplerimizin yoğun uğraşlarıyla mahallemizin kullanımına sunuldu“ dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2016, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107