banner129

Helal turizm masaya yatırıldı

MÜSİAD Antalya Şubesi Turizm Komisyonu, helal turizm üzerine Alanya Adin Otel'de bir toplantı gerçekleştirdi

Helal turizm masaya yatırıldı
MÜSİAD Antalya Şubesi Turizm Komisyonu Adin Otel’de toplandı ve helal turizm üzerine bir çalışma yapıldı. Komisyon üyelerinden Hilal Uysal'ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, komisyon Başkanı Mustafa Cephanecioğlu, üyelerden Enver Yiğit, Erol Türk ve İlknur Tataroğlu katıldı.
 TURİZM İÇİN STRATEJİK BİR VİZYON
MÜSİAD Antalya Şube Başkanlığı tarafından, Yrd. Doç. Dr. Ömer Akgün Tekin, Öğr. Gör. A. Abdullah Turhan ve MÜSİAD Antalya Şube Proje ve Eğitim Uzmanı Emrullah Ahmet Turhan 'ın katkılarıyla,  Kültür ve Turizm Bakanlığına arz edilmek üzere, "Türkiye Turizmi için Stratejik Bir Vizyon: Helal Turizm" başlıklı bir rapor hazırlandı. Raporda Türk turizm sektörünün Helal turizm uygulamaları noktasında bir durum değerlendirmesi yapılmış, Türkiye'nin Helal turizm uygulamaları çerçevesinde; güçlü yönleri, zayıf yönleri, karşı karşıya olduğu fırsatlar ve tehditler ele alınarak başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere çeşitli paydaşlara öneriler sunulmaya çalışılmıştır. Raporun en kısa zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığına arz edilmesi hedeflenmektedir. 
İLK HELAL TURİZM ÇALIŞTAYI
Bununla birlikte;  Türkiye'nin ilk "Helal Turizm Turist Profili" araştırmasına başlanmış olup, en az 1.000 katılımcı ile gerçekleştirilmesi planlanan saha araştırmasının Ekim ayında sonlandırılması, çalışmanın sonuçlarının Aralık ayında bilimsel bir rapor ile başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere kamuoyu ile paylaşılması hedeflenmektedir. Türkiye'nin ilk "Helal Turizm Stratejik Planı"nın hazırlanmasına bilimsel ve alt yapı oluşturmak için, Kasım ayında gerçekleştirilmesi planlanan, Türkiye'nin ilk "Helal Turizm Çalıştayı" nın organizasyon çalışmaları başlatılmıştır.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 18:42
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107