banner84

Herkes için kütüphane

Büyükşehir Belediyesi’nin Uncalı ASMEK bünyesinde kurduğu kütüphane, 7’den 77’ye herkes tarafından yoğun ilgi görüyor. Vatandaş tarafından büyük beğeni toplayan kütüphane, öğrencilerin ders çalışma noktası oldu.

Herkes için kütüphane
Türkiye’nin en büyük yaygın eğitim kurumlarından biri olan, Antalya Büyükşehir Belediyesi  Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (ASMEK), meslek eğitiminin yanı sıra birçok imkanı da bünyesinde barındırıyor. Uncalı ASMEK bünyesinde, kitap bağış kampanyası yapılarak kurulan kütüphane her yaştan vatandaşın vazgeçilmez adresi haline geldi. 
ÖĞRENCİLER DERS, ANNELERİ KİTAP OKUYOR
Vatandaşların ve kursiyerlerin yaptığı bağışlarla toplanan 2 bin 500 kitabın yanı sıra kütüphanede dijital arşivlerden de yararlanabiliyor. İnternet erişimli bilgisayarlarda kitaplarını okuyan vatandaşlar internet üzerinden araştırma yapıp ücretsiz çıktı alabiliyor. Öğrencilerin, ders çalışma noktası haline gelen kütüphanede proje ödevi yapıp, test çıktısı alınabiliyor. Aynı zamanda ASFİM’in ücretsiz kurslarından faydalanan öğrenciler sporlarını yaparken anneleri de kütüphanede kitap okuyor. Vatandaşlar, kendilerine verilen üyelik kartını göstererek, 15’er günlük kitap alabiliyorlar. 

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107