banner129

İskele'de tarihi yıkım başlıyor

Alanya Belediyesi turizm sezonu açılmadan İskele Caddesi'ndeki tüm kaçak yapıları yıkmaya hazırlanıyor

İskele'de tarihi yıkım başlıyor
Alanya Belediyesi bir çok yeri 1. derecede sit alanı olan İskele'de yıllardır sümen altı edilmiş yıkım kararlarını uygulamak için harekete geçti. Başkan Yücel'in talimatıyla harekete geçen belediye ekipleri tespit çalışmalarına başladılar. Belediye ekipleri İskele'yi santim santim ölçerken büyük bir şokla karşılaştığı bir yıllardır sümen altı edilen yıkım kararları bir bir ortaya çıktığı öğrenildi.
SİT ALANINDAKİ DEV KAÇAK
Belediye ekipleri 1. derecede sit alanı içersinde yer alan bir işyerinin kamuya ve belediyeyi bir parseli  yıllardır işgal ettiği ve üzerine Anıtlar Koruma Kurulu tarafından yıkım kararı olmasına rağmen bir kat daha çıktığı tespit etti.  Daha önce Alanya Belediyesi tarafından mühürlenen işyerinin tekrar kim veya kimler tarafından açıldığı araştırılıyor.
YÜCEL SİNİRLENDİ
Geçtiğimiz günlerde İskele'de bulunan bir eğlence yerinin çatısının belediye ekipleri tarafından yıkılmasıyla alevnen tartışmalar beraberinde bir çok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Başkan Yücel'in belediye ekiplerine "İskele'de sıkı bir inceleme yapın ve kaçak tüm yapıları yıkın. Kimseyede taviz vermeyin. Sezondan önce İskele'yi temizleyelip tüm kaçakları yıkın" şeklinde talimat verdiği öğrenildi.
BASİT TADİLAT RUHSATIYLA İNŞAAT
Alanya Belediyesi ekipleri Başkan Yücel'in talimatıyla yaptığı incelemede İskele'deki büyük bir şokla karşılaştılar. Şehrin göbeğinde bir işyerinin basit tadilat ruhsatı alarak binayı sıfırdan yıkıp yaptığı tespit edildi. Bu olaya kızan Başkan Yücel'i Yücel'in İmar İşleri'nden sorumlu Başkan Yardımcısı Tunahan Kasapoğlu'na "Bu rezaleti temizleyin" talimatı verdiği öğrenildi.
KASAPOĞLU SEFERBERLİK İLAN ETTİ
Başkan Yücel'in kararlı görünmesi üzerine kendisine bağlı başta Kaçak Yapı Kontrol Müdürlüğü olmak üzere tüm birimleri harekete geçiren Kasapoğlu'nun rıhtımda yol içine yapılan bir işyerinin ruhsatını iptal ettiği ve yıkılması için süre tanıdığı öğrenilirken basit tadilat ruhsatı alınarak yapılan binanin inşaatının tüm hızıyla devam ediyor olması kafaları karıştırdı.
İŞGALLER KALDIRILACAK
Öte yandan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in Emlak İstimlak Müdürlüğü'ne Alanya şehir merkezinde belediyeye ait yerlerin tek tek ölçülerek varsa üzerindeki işgallerin tespit edilerek yasal işlemlerin uygulanmasını istedi. İskele'de kamuoyu ait yolları işyerlerinin çoğunun işgal etttiği tespit edildi. Bu işyerlerine kamuya ait yeri işgal ettikleri için ecrimisil tahakkuk ettirildikten sonra yıkım için süre verileceğini öğrenildi. 
Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 08:26
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107