banner129

İşte bu yılın kurban bedelleri

Alanya İlçe Müftülüğü, 2021 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini açıkladı

İşte bu yılın kurban bedelleri

Kurban Bayramı yaklaşırken, milyonlarca insanın merak ettiği 2021 yılı için Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Bedelleri de belli oldu. Alanya İlçe Müftülüğü bedellerle ilgili, vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde bin 125 TL, yurt dışında ise 925 TL olarak belirlendiğini açıkladı.Müftülük yaptığı açıklamada, "Allah’a yakınlaşmaya vesile olan şey anlamına gelen kurban, birçok güzelliği ve manayı da içerisinde barındırmaktadır. 
Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir.

BAYRAM COŞKUSU YAŞATILMASI HEDEFLENİYOR
Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu sadece kurban kesimi ve et dağıtımı şeklinde planlanmamakta olup; bu organizasyon sayesinde dünyanın dört bir tarafındaki Müslümanlara bayram coşkusunun, heyecanının yaşatılması hedeflenmektedir.
Bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 2021 yılı için Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Bedeli Yurt İçi 1125 TL, Yurt Dışı 925 TL olarak belirlenmiştir.

'KURBAN BAĞIŞI YAPILABİLİR'
Vatandaşlarımız bagis.tdv.org adresinden, Banka/PTT şubelerinden ve Alanya Müftülüğümüz aracılığıyla kurban bağışında bulunabilir, yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız da Din Hizmetleri Müşavirlikleri ve ataşelikler ile bu ülkelerdeki dernek ve din görevlileri aracılığıyla kurban bağışlarını yapabilirler" denildi. -Haber Merkezi

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107