banner129

İyiliklerin amiral gemisi 153 yaşında!

Kızılay'ın 153. yıl dönümünde Dikici, "Kızılay din, dil, ırk ayrımı yapmadan yardıma muhtaç insanlara koşmaya devam edecek" dedi.

İyiliklerin amiral gemisi 153 yaşında!

1868 yılında kurulan Kızılay, geçmişten günümüze yardım ve iyiliklerle genişleyerek dünya çapında bir yardım kuruluşuna doğru evrildi. Kızılay dün 153. yıldönümünü kutladı. Kızılay ALanya  Şube Başkanı Mehmet Dikici de,kurumun 153.yıldönümü için Alanya Posta Gazetesine konuştu.

'KIZILAY İYİLİKLERİN AMİRAL GEMİSİDİR'
Dikici, "Kızılay iyiliğin ve yardımın Amiral gemisidir.Dünya'nın neresinde bir ızdırap varsa Kızılay oraya yardıma koşuyor. Hiçbir zaman dil, din, ırk, insan ve siyasi görüş ayrımı yapmadan yardıma muhtaç insanların yardımına koşmaya devam ediyor ve edecek" şeklinde konuştu.

'GÖNÜLLÜLERLE İYİLİK TAŞIYORUZ'
Gönüllülerin destekleriyle Alanya'da yardımlaşmanın sürdüğünü belirten Dikici, "Alanya'da yaklaşık iki buçuk yıldır bu amiral iyilik gemisinin bayrağını taşımaya çalışıyoruz.Yönetim kurulu üyelerimiz,gönüllü üyelerimiz,gençlik ve kadın kolları dört elden iyiliği yaymaya çalışıyoruz.Bugüne kadar Alanya'lıların bize gösterdiği ilgiye çok teşekkür ediyoruz.İnşallah nice 153 yıllara demek istiyorum" dedi. -Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 16:52
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107