banner84

Kadınlar istedi süre uzatıldı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde gerçekleştirilen ‘Ev Kadınları Yarışıyor’ yarışmasının başvuru süresi uzatıldı

Kadınlar istedi süre uzatıldı
TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesinin her yıl il genelinde düzenlediği kadın girişimciler yarışmasının ilçelerde de yapılması düşüncesi ile Alanya yerelinde ağırlıkta ev eksenli üretim yapan kadınların katılımı ile Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde gerçekleştirilmesi planlanan yarışmanın başvuru süresi girişimci kadınlardan gelen talep doğrultusunda 02 Eylül 2016 Cuma günü saat 17:30’a kadar uzatıldı. 
İLK KEZ DÜZENLENECEK
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde, Alanya yerelinde ağırlıkta ev eksenli üretim yapan kadınların katılımı ile kadın girişimciliğini teşvik etmek ve kadınlarımızın ticarette çok daha fazla söz sahibi olabilmelerine imkân tanımak amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenecek yarışmaya, evde üretim yaparak ürünlerinin satışını gerçekleştiren tüm ev kadınları katılabilir. Söz konusu yarışmada evde üretilen ve pazarlanabilen ürünler (gıda ürünleri hariç) dikkate alınacaktır. Geçmiş yıllarda İl genelinde yapılan Kadın Girişimciler Yarışmalarında dereceye giren yarışmacıların da dereceye girdikleri ürünlerden farklı olmak koşulu ile başvuruları kabul edilecektir. Bununla birlikte, İl Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin başvuruları kabul edilmeyecek.  Başvuru teslim şekli ALTSO internet sitesinde (altso.org.tr) yer alan başvuru formunu doldurularak ürün ve faaliyetleri ile ilgili belge veya ürün örnekleri ile birlikte yarışmaya katılan her ürün/dosya, başvuru formu ve bunların paketlendiği kapalı paket veya zarf şeklinde teslim edilecek. Son Teslim Tarihi, Ürün ve dosyaların 02 Eylül 2016 Cuma günü Saat 17.30’a kadar teslim edilmesi gerekiyor.  Başvurular Seçici Kurul tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda değerlendirilecektir. Değerlendirme Kriterleri, Ürünün özgünlüğü, Ürünün yarattığı ekonomik fayda, Ürünün yarattığı toplumsal fayda, Girişimcinin ürün geliştirme düzeyi, Girişimcinin ürün geliştirilirken müşterilerle, kurumlarla işbirliği yapılması yer alıyor.  Dereceye giren yarışmacılara, Alanya Belediyesi tarafından Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’na tahsis edilen stant ücretsiz olarak yarışmada dereceye girenlere ürünlerini satmak için verilecektir. ATSO tarafından Antalya da düzenlenecek olan YÖREX Yöresel ürünler Fuarında ücretsiz stand temin edilecektir. Yarışmada dereceye girenlere ürünlerini geliştirme konusunda mentörlük desteği verilecek. 
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2016, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107