banner84

Kalp merkezi onaylandı

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Tevfik Yazan ilk yardım eğitimi ile ilgili muhtarlarla bir araya gelerek, hastane bünyesinde yeni açılan ve açılacak olan birimler hakkında da bilgi verdi

Kalp merkezi onaylandı
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Tevfik Yazan ve yönetimi, Alanya muhtarlarıyla bir araya geldi. Hastane yemekhanesinde düzenlenen ve Başhekim Dr. Tevfik Yazan öncülüğünde gerçekleşen toplantıya mahalle muhtarları ve hastane idarecileri katıldı. 
Yazan, düzenlenen toplantıda muhtarlara, “Hastanemiz bünyesinde ilk yardım eğitimi vermeyi ve bunu belgelendirmeyi planlıyoruz, ilk yardımda dakikalar bile çok önemlidir. Biz buna ölümle yaşam arasındaki “altın dakikalar” diyoruz. Bu yüzden yaylalarda ve köylerde yaşayan vatandaşlarımıza ilk yardım müdahalesi gerektiğinde bir an önce yapılabilmesi için böyle bir eğitim düşündük. Her muhtarımızın seçeceği en az 3 kişi olmak üzere bu eğitimi vereceğiz. Kalabalık olması halinde gerekirse bu kişilerin ayağına giderek bu hizmeti vermek istiyoruz. Verilecek eğitimlerde bu kişilere, bölge olarak sıkça rastladığımız akrep sokması, yılan sokması, sık karşılaşılan boğulma, trafik kazalarında ve benzeri olaylarda neler yapılacağına dair ilk yardım eğitimi verilecektir” dedi. 
'KALP MERKEZİNİN ONAYI GELDİ'
Yazan, “Bizler sizlerle sağlıkta iş birliği halinde olmak istiyoruz. Sizlerden de bu konuda aktif katılım bekliyoruz. Hasta ve hasta yakınlarımızın Sağlık Bakanlığımızın sunduğu MHRS randevu sistemi veya Alo 182’den kolaylıkla randevu alabilecekleri konusunda bilgilendirilmesi ve kullanımı konusunda desteklerinizi bekliyoruz” dedi. 
Gerçekleşen toplantıda Başhekim Dr. Tevfik Yazan muhtarlara hastane bünyesinde yeni açılan ve açılacak olan birimler hakkında da bilgi verdi.  Sözlerine devam eden Yazan," Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun destek ve katkılarıyla yeni açılacak olan bölümlerimizin onaylarını almaktayız. İlçemizde bir ilk olan “Kalp Merkezi”nin onayı geldi. Açılması planlanan Yanık Ünitesi ve İnme Merkezi ile ilgili gerekli resmi süreçleri başlattık. Onkoloji Tanı ve Tedavi Birimi için onayımız geldi. Eski binamız ise yıkılıp yerine Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi yapılacak ve merkezde en son teknoloji kullanılacak" diye konuştu.   Soru ve cevap şeklinde devam eden toplantında verimli bir şekilde sona ermiş olup toplantıya katılan muhtarların talepleri üzerine bu toplantıların 2 ayda bir tekrarlanması planlandı. 
Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 19:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107