banner84

Kaymakam'dan dolandırıcılık uyarısı

Kaymakam Tanrıseven, kendisini polis ve asker olarak tanıtarak, 'Para topluyoruz' yönündeki söylemlere inanmamaları ve bu dolandırıcıları polis ve jandarmaya ihbar etmelerini istedi

Kaymakam'dan dolandırıcılık uyarısı
15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin püskürtülmesi ile uygulanmaya konulan OHAL kapsamında, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Kelleli ve İl Emniyet Müdürü Cemil Tombul Alanya’daki Olağanüstü Hal Uygulaması ile ilgili değerlendirmelerde bulundular. İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba ve İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı'nın da hazır bulunduğu güvenlik zirvesinde konuşan Kaymakam Hasan Tanrıseven, "Fetullahçı Terör Örgütü’yle (FETÖ/PDY) bağlantılı olduğu tespit edilen okul, dershane, yurt ve diğer mülklerin aslına uygun bir şekilde değerlendirilmeli. 5 okul ile birlikte 2 dershane ve 7 yurdun yanı sıra diğer gayri menkullerin kamu hizmetinde kullanılması için inceleme yapılmalı" dedi 
186 PERSONEL AÇIĞA ALINDI
Yapılan son çalışmalar doğrultusunda 7 kamu çalışanı daha görevlerinden uzaklaştırılırken, Alanya genelinde Kamuda açığa alınan personel sayısı 186 oldu. Tutuklanan kamu görevlisi sayısı 33 olurken, 7 kamu görevlisinin de gözaltındaki işlemleri halen devam ediyor. OHAL kapsamında kamuda çalışan personeller ile ilgili olarak tüm kamu kurum ve kuruluşlarında incelemeler titizlikle devam ediyor.
OHAL KAPSAMINDA DOLANDIRICILIĞA KARŞI UYARI
Alanya Kaymakamlığı, Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edilmesinin ardından Alanya Kaymakamlığı’na gelen çeşitli ihbarlar üzerine, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun adını kullanarak ve kendisini asker, polis olarak tanıtan dolandırıcılara karşı uyardı.
Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun adını kullanarak ya da OHAL kapsamında 'Para topluyoruz” diyerek ve kendisini asker, polis olarak tanıtan dolandırıcıların türediği tespit edildi. Kaymakam Tanrıseven, vatandaşların bu tür söylemlere itibar etmemeleri ve dolandırıcılara karşı dikkatli ve duyarlı olmaya çağırdı. Vatandaşların bu tür dolandırıcılık olayları ile karşılaşıldığı anda 155 Polis İmdat ve 156 Jandarma Acil Çağrı hatlarını arayarak gereken ihbarlarda bulunulmasını istedi.
Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2016, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107