banner84

Kaymakam Tanrıseven'den kamu kurumlarına teşekkür ziyareti

Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik yapısına ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı yapılan darbe girişiminin püskürtülmesinin ardından, Alanya’daki Kamu Kurumlarına teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Kaymakam Tanrıseven'den kamu kurumlarına teşekkür ziyareti
Kaymakam Tanrıseven, "Türkiye'de tankla, topla iktidarı değiştirme dönemi kapanmıştır. Ülkeyi kimin yöneteceğine Millet karar verir. Seçilmiş, meşru iktidarı ister yargı darbesi, ister silahlı darbe ile değiştirmeye çalışanların sonu hüsrandır" dedi.

İLK ZİYARET CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NA

Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına gerçekleştirdiği teşekkür ziyaretine Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan başladı.  Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın tarafından karşılanan Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya’nın darbe girişimine geçit vermediğini belirterek tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarının demokrasiye sahip çıktığını söyledi. 

TANRISEVEN "BAŞSAVCIMIZ DİMDİK DURDU"

Kaymakam Tanrıseven, Alanya halkının Kamu İdarecileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Yerel Yönetimler ve siyasetçilerle birlikte  “Darbe Girişimine Hayır” dediğini ve meydanlara inerek demokrasiye sahip çıktığını ifade ederek darbe girişimine karşı dik duran Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın’a teşekkür etti.

Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın, hukuktan hiçbir zaman taviz vermeyeceğini söyledi.

KAYMAKAM TANRISEVEN İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI'NI ZİYARET ETTİ

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığını ziyaretinin ardından, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Kamu Kurum ve Kurullarına gerçekleştirdiği teşekkür ziyaretinin ikinci durağı Alanya İlçe Jandarma Komutanlığına geçti. İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba ve askerler tarafından karşılanan Kaymakam Tanrıseven, "Alanya olarak el birliği ile güzel bir sınav verdik" dedi.
 
"JANDARMA BİR KANUN ORDUSUDUR"

İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba'nın odasında görüşen Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, "Türk Halkı milli iradeyi kesintiye uğratmak isteyenlere dur dedi.  İlk andan itibaren hukuka bağlılığını gösteren İlçe Jandarma Komutanlığımıza teşekkür ederim. Ulu Önder Atatürk'ün dediği şekilde Alanya Jandarması bir kanun ordusu olduğunu gösterdi" dedi.

Kaymakam Tanrıseven'in ile görüşerek işbirliği içerisinde bu badireyi atlattıklarını ifade eden Binbaşı Akbaba, "Sayın Kaymakamımızdan gelen telefon ile direk İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek kriz masasında toplandık. Kaymakam Bey önderliğinde güzel bir işbirliği yaparak sorunsuz atlattık" dedi.
 
SON DURAK İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven'in teşekkür ziyaretinin son durağı İlçe Emniyet Müdürlüğü oldu. Kaymakam Tanrıseven'i, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka karşıladı.

"DEMOKRASİ YİĞİTLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Kriz Merkezini İlçe Emniyet Müdürlüğünde gerçekleştirdiklerini belirten Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, "Darbe girişimi esnasında kriz merkezi kurulması kararı aldım. En uygun yerin İlçe Emniyet Müdürlüğü olduğunu düşündüm. İlçe Jandarma Komutanımız, Cumhuriyet Başsavcımızı çağırdım. Bizleri burada en iyi ağırlayan İlçe Emniyet Müdürümüze ve aynı zamanda darbe girişiminde dimdik ayakta duran tüm demokrasi yiğitlerine teşekkür ediyorum. Bu oyunu hep birlikte bozduk" dedi.

Darbe girişimi gecesi Kaymakam Tanrıseven talimatları doğrultusunda gerekli tedbirleri aldıklarını belirten İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, "Her zaman Kanunların ve Amirlerimin emrindeyim" dedi.  Kaymakam Bey, "Müdür bey, dimdik duracağız, teslim olmayacağız. Bu çetecilere meydanı bırakmayacağız." talimatı ile görevimizi en iyi şekilde yaptık" dedi.

ALANYA HALKINA TEŞEKKÜR

Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya’da Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki birlik tablosunun sokağa da yansıdığını belirterek, “Meydanlarda demokrasi ve milli iradeden yana tavır alan Alanya halkına da teşekkür ederim” dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2016, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107