banner129

Kimlik bildirim zorunluluğu

Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan kimlik bildirme işlemlerinin, "Online Kimlik Bildirim Projesi" ile internet üzerinden gerçekleştirileceği bildirildi.

Kimlik bildirim zorunluluğu

 Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, internet üzerinden kimlik bildirme sistemi uygulamasının hayata geçirilmesi için İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Selim Erol, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok, Emniyet Müdürlüğü Uncalı hizmet binasında protokol imzaladı.

Açıklamada, önceden 1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanununa göre, şehir, kasaba ve köy sınırları içindeki her çeşit ticari amacı güden işyerlerinde çalışanların ve işletmecilerin bildirmesi zorunlu olan kimlik bilgilerinin, evrak ve zaman kaybının önüne geçebilmek için artık internet üzerinden yapılacağı kaydedildi. 


Projeyle hem işletmelerin hem de polis merkezinin zaman kaybı ve iş yükünün önüne geçilmesi amaçlandığı ifade edilen açıklamada, kanuna göre her kişinin kimlik fotokopileri ve kimlik bildirim formlarından üçer nüsha olarak 3 gün içerisinde kolluk güçlerine ulaştırılması ile ilgili bir zorunluluğun söz konusu olduğu vurgulandı.

Açıklamada, internet üzerinden kimlik bildirme sisteminin uygulamaya geçirilmesiyle hem işletmelerin hem de polis merkezlerinin zaman kaybı, iş yükü ve arşivleme yeri açısından yarar sağlayacağı belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2015, 17:19
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107