banner84

Kırsal kesim susuz kaldı

CHP İlçe Teşkilatı haftalık toplantısında konuşan Takavut, kırsal mahallerin su sorunlarını en fazla çeken yerler olduğunu belirtti

Kırsal kesim susuz kaldı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) haftalık toplantılarını parti binasında gerçekleştirdi. Gündeme ilişkin konuları ele alan CHP İlçe Başkanı Ali Takavut, Bayırkozağacı Mahallesi'nde yaşanan su problemi ile ilgili sorunları dile getirdiklerini ve 20 günün ardından çöüzme ulşatığını söyleyerek," Bölgede su bulundu ve borular döşeniyor. Yakın zamanda gidip o bölgedeki vatandaşlarla buluşacağız. Suyun bulunması yetmiyor tabi. Oraya pompalar döşenip suyun çeşmelere aktarılması da gerekiyor. Bu konuda bizimle çalışan idarecilere teşekkür ediyoruz" dedi. 
'CİDDİ SU SORUNLARI YAŞANIYOR'
Geçtiğimiz günlerde Dimalacami Mahallesi'ne gittiklerini ve bölgenin bazı yerlerinde su olmadığını söyleyen Takavut," Orada da mahallenin bir bölümünde su var, bir başka bölümünde yok. Onlardan da problemi anlatan bir çalışma yapmalarını istedik. O sorunu ilerleyen günlerde gündeme taşıyacağız. Bir de o bölgede Çökele Yaylası var, orada da bu sorun var. Bölgede ciddi su sorunları yaşanıyor.  Yeraltı suları aranıp bulunarak vatandaşın bunlardan yararlanması sağlanmalı" diye konuştu. 
'KISA ZAMANDA UMARIZ ENDİŞELER GİDERİLİR'
2016 yılını turizm sektörü açısından kaybedilmiş bir yıl olarak görülmesi gerektiğini ifade eden Takavut," Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve ekibi Rusya'ya ziyarette bulundu. Burada Alanya turizmini rahatlatacak ve Rus turistlerin geliş gidişlerini kolaylaştıracak charter seferleri gündeme geldi ve bir heyet güvenlik konusunda inceleme yapmaları için Türkiye'ye çağırıldı. Umarız ki onlar da kısa zamanda gelip güvenlik konusundaki endişelerini giderirler. Belik Ağustos sonuna doğru bir rahatlama yaşanır. Vatandaşlarımız sıkıntı içerisinde" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2016, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107