banner84

Kırsal ve yayla yollarına milyonluk altyapı yatırımı

Alanya Belediyesi yayla yollarında başlattığı altyapı çalışmasına devam ediyor.

Kırsal ve yayla yollarına milyonluk altyapı yatırımı

 Alanya Belediyesi yayla yollarında başlattığı altyapı çalışmasına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Gökbel ile Sarımut arasındaki yol genişletilirken, Köprübaşı, Kadıyakası, Karakocalı, Söğüt, Dikmetaş ve Kozarası grup yolunda yağmur suyu menfezi ile kavşak düzenleme çalışması tamamlandı.

SARIMUT, GÖKBEL VE SÖĞÜT YAYLASI’NDA ALTYAPI ÇALIŞMASI

Sarımut ve Gökbel’e kurulan şantiyelerden yaylalara hizmet veren Alanya Belediyesi, yaylaların yol ve altyapı sorunlarına kalıcı çözümler getiriyor. Alanya Belediyesi, son olarak Söğüt, Köprübaşı, Kadıyakası, Karakocalı , Dikmetaş ve Kozarası grup yolunda yağmur suyu menfezi ve kavşak düzenleme çalışmasını tamamlandı.

KIRSAL VE YAYLA YOLLARINDA ALTYAPIYA KALICI CÖZÜM

Kırsal ev yayla yollarında son 9 ayda gerçekleştirilen çalışmalarla, kış aylarında yolların bozulmasına neden olan dere yataklarına, şarampollere, sel sularının geçiş noktalarına büzler ve menfezler yapıldığını belirten Başkan Yücel, ”Artık yaz aylarında düzenlenen yayla yolları kışın bozulmayacak. Bu yıl biz kırsal ve yayla yollarında yaz- kış kesintisiz ulaşım için gelecek yıllar için bütün altyapıyı hazırladık. Yapılan menfezlerle altyapı sorunu kalıcı olarak çözüldü” dedi.

BAŞKAN YÜCEL: “2 MİLYON TL ALTYAPI YATIRIMI YAPTIK”

Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, kırsal mahalle ve yayla yollarını kalıcı altyapıya kavuşturmak için 2 milyon TL’ nin üzerinde bir harcama yaptıklarını söyledi. Başkan Yücel,30 kilometre yayla yolunu da asfalt için hazır hale getirdiklerini ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 16:18
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107