banner84

'Konut Temizlik Hizmeti'

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, engelli ve yaşlı vatandaşların evlerini temizlemek için konut temizlik ekibi kurdu. Kurulan özel ekipte bir kuaför ile temizlik hizmetini yapan dört görevli bayan personel bulunuyor.

'Konut Temizlik Hizmeti'
Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, engelli ve yaşlı vatandaşların evlerini temizlemek için konut temizlik ekibi kurdu. Kurulan özel ekipte bir kuaför ile temizlik hizmetini yapan dört görevli bayan personel bulunuyor. Alanya Belediyesi sosyal belediyecilik anlamında yaptığı hizmet ve yatırımlar ile örnek belediyeler arasında yer alıyor. Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kurulan konut temizlik ekibinde bir kuaför ve dört bayan personel bulunuyor. Sadece evinde temizlik yapabilecek kimsesi olmayan engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlara hizmet vermeye başlayan konut temizlik ekibi, belediye sosyal işler müdürlüğü tarafından tespit edilen evlerin temizliğini yapacak. Ekipte yer alan bir kuaför ise yatalak hastaların saç kesim ve bakımlarını yerinde gerçekleştiriyor.

ENGELLİ VE BAKIMA MUHTAÇ VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ
Alanya Belediyesi olarak engellilere ve bakıma muhtaç vatandaşlara buna benzer bir çok hizmetlerinin bulunduğunu belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ‘’Engelsiz Kent Alanya için çalışıyoruz. Projelerimiz ve hizmetlerimiz de bu doğrultuda. Bu yeni uygulamamız ile artık engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın temizlik ve diğer ihtiyaçlarını evlerinde gidereceğiz.’’ dedi.
Proje kapsamında ayda yaklaşık 80 hanede temizlik sunulabilecek. Ayrıca temizliği sağlanan hanelere ramazan ayı boyunca iftar yemekleri de belediye ekiplerince ulaştırılmakta.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2017, 16:18
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107