banner84

Köylünün zaferi

Yaylakonak'taki 450 dönümlük arazinin tahisini alan Adnan Sarı, 'Köylünün rıza göstermediği bir işe girmem" diyerek, 450 dönümlük arazinin sözleşmesini fes etti.

Köylünün zaferi
Yaylakonak Muhtarı Mustafa Ocak'ın girişimi sonucunda yaylada kiralanan 450 dönümlük arazinin tahsisinden vazgeçen Dr. Adnan Sarı, "Köylü bir şeyi istemiyorsa, biz de ısrar etmeyiz. Bir projeyi uygulayacaksak, köylü ile istişare yaparak, uygularız. Köylünün karşı geldiği bir işte ısrar etmeyiz" dedi 
NE OLMUŞTU? 
Alanya'nın Yaylakonak Mahallesi, Avla Mevkii'nde orman vasfını yitirmiş 450 dönümlük arazinin ihale yoluyla Şıhlar Mahalle Muhtarı Yaşar Özgür ve ortağı Adnan Sarı'ya tahsis edilmesi vatandaşları sokağa dökmüştü. Ormandan kiralanan 450 dönümlük araziye ceviz ekimi için kepçeyle çalışma başlatılması üzerine harekete geçen Yaylakonak sakinleri, bu kiralanan arazide su kaynakları olduğunu belirterek, Orman Genel Müdürlüğü'nün bu tahsis onayını iptal etmesini istemişti. Atalarından buyana 450 dönümlük arazide hayvan otlattıklarını ve bu sayede geçimlerini sağladıklarını ifade eden vatandaşlar, "Orman vasfını yitiren bu arazinin kiralanması sürecinde Yaylakonak Muhtarı'nın onayı neden alınmadı?" sorusunu yöneltmişlerdi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2016, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107