banner84

Kuzey Alanya pazar yerine kavuştu

Alanya Belediyesi, Kuzey Alanya mahalle muhtarlarının talebi üzerine Küçük Hasbahçe Mahallesi’nde bulunan Sak Irmağı kenarında pazar yeri kurarak, Kuzey Alanya halkını pazar yerine kavuşturdu.

Kuzey Alanya pazar yerine kavuştu
Alanya Belediyesi, Kuzey Alanya bölgesinde pazar yeri kurarak bölge halkının talebini yerine getirdi. Kuzey Alanya’da bulunan Sugözü, Küçük Hasbahçe, Tepe, Dinek ve Bektaş Mahalle muhtarlarının talepleri üzerine harekete geçen Alanya Belediyesi, Küçük Hasbahçe Mahallesi’nde bulunan Sak Irmağı Parkı’nın yanına pazar yeri kurdu.

KULA: “KUZEY ALANYA’YA HAYIRLI OLSUN”

Mahalle muhtarlarıyla beraber pazar yerinde incelemelerde bulunan Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula; “Kuzey Alanya’nın bir pazara ihtiyacı vardı. Sak Irmağı Parkı’nın yanına pazar yerimizi açarak bu ihtiyacı giderdik. Bu pazarımız Sugözü, Küçük Hasbahçe, Dinek, Bektaş ve Tepe Mahalleleri’ne hizmet edecek. Önümüzdeki günlerde pazarımızın daha da canlanacağına inanıyorum. Bütün vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

YALÇIN: “ADEM BAŞKANIMIZA HİZMETLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM”

Küçük Hasbahçe Mahalle Muhtarı Ali Yalçın, pazar yerine kavuştukları için çok mutlu olduklarını belirterek şunları söyledi; “Mahallemiz daha önce köyden farksızdı. Zamanla halk otobüsleri düzenli olarak çalışmaya başladı. Daha sonra çok güzel bir park yapıldı. Pazar yerimiz noksandı. O da Adem Başkanımızın büyük desteğiyle artık oldu. Bizlere verdiği bütün hizmet ve destekleri için Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür ediyorum.”

Sugözü Mahalle Muhtarı Hasan Uysal ise; “Bugün itibari ile pazarımız kuruldu. İlk gün olması nedeniyle katılım az olsa da zamanla cadde tamamen pazar yerine dönüşecektir. Esnafımıza da bundan sonraki süreçte hayırlı pazarlar diliyorum.” dedi.

Küçük Hasbahçe Mahallesi Sak Irmağı Parkı yanında kurulan pazar yerinin, bundan sonraki süreçte her Çarşamba vatandaşlara hizmet vereceği açıklandı. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2016, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107