banner165

Müftüden Alanya halkına teşekkür

Müftü İlhan, 2021 Yılı Vekâletle Kurban Organizasyonu’na Alanya halkının destek vermesinden dolayı teşekkür etti

Müftüden Alanya halkına teşekkür

Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde, 'Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş' temasıyla gerçekleştirilen 2021 Yılı Vekâletle Kurban Organizasyonu’na destekte bulunan hayırsever Alanya halkına teşekkür etti.Müftü İlhan, "Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, kurban ibadetinin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun bir şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” 28 yıldır vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlemektedir.

'MUHTAÇLARA ULAŞTIRILIYOR'
Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu sadece kurban kesimi ve et dağıtımı şeklinde planlanmamakta olup; bu organizasyon sayesinde dünyanın dört bir tarafındaki Müslümanlara bayram coşkusu ve heyecanı yaşatılmaktadır.Vekalet alınmasından kesilip dağıtılmasına kadar her aşaması büyük bir hassasiyetle takip edilen kurbanlar, Türkiye’de ihtiyaç sahiplerine, sığınmacılara, Kur’an kurslarına ve öğrenci yurtlarına, yurt dışında ise öncelikle açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olduğu bölgelerdeki başta yetim, öksüz, dul, mazlum, mağdur ve muhtaçlara ulaştırılmaktadır.

'DESTEKLERİNİ ESİRGEMEDİLER'
Hayırsever Alanya halkı da Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde gerçekleştirilen 2021 Yılı Vekâletle Kurban Organizasyonu’na desteklerini esirgememiş, hiç görmedikleri ve tanımadıkları muhtaçlara yardım elini uzatarak mazlumların sevincine, bayram neşesine vesile olmuşlardır. Bu duygu ve düşüncelerle vekâletle kurban organizasyonuna destekte bulunan hayırsever Alanya halkının her bir ferdine teşekkür eder, şimdiye kadar kesmiş olduğumuz ve bundan sonra da keseceğimiz kurbanlarımızı kabul etmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim" dedi. -Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169