banner84

Otostop çekerek dünyayı geziyorlar

Ukrayna'dan 9 ay önce otostop çekerek dünya gezisine çıkan çift, Alanya'ya geldi.

Otostop çekerek dünyayı geziyorlar

Dünya turu için Ukrayna'dan otostop çekerek yola çıkan Alisa ve Konstantin Vasilisa çifti,  Alanya'ya ulaştı. Ukrayna'dan 9 ay önce dünya turuna başlayan Alisa Vasilisa (25) ve eşi Konstantin (25) ile ilçe merkezindeki Sulu Park'ta verdikleri molada gazetecilere açıklama yaptı.

Hedeflerinin otostop çekerek dünyayı dolaşmak olduğunu söyleyen Alisa Vasilisa, gezinin ne zaman biteceğini kendilerinin de bilmediklerini söyledi. Türkiye'de 2,5 aydır bulunduklarını ve kentleri dolaştıklarını anlatan Vasilisa, Türkiye'yi, kültürünü ve dilini çok sevdiğini dile getirdi.

Vizelerinin süresinin dolması nedeniyle Gürcistan'a doğru yola çıktıklarını kaydeden Vasilisa, ülkeye giriş çıkış yaptıktan sonra Türkiye seyahatine kaldıkları yerden devam edeceklerini bildirdi. Adana gezisinde kendilerine hediye edilen bağlamayı verilen molalarda zaman zaman çalan Vasilisa, şu ana kadar Kırım, Rusya, İskandinav ülkelerini dolaştıklarını vurguladı. Bu gezileri otostop ile gerçekleştirdiklerine değinen Vasilisa, Hindistan, Vietnam, Kamboçya'ya da gitmeyi istediklerini söyledi.

ÇADIRDA KALIYORLAR

Seyahatlerinde minimum para kullandıklarını ve yanlarında taşıdıkları çadırda konakladıklarını anlatan Alisia Vasilisa, "Ben müzisyen ve fotoğrafçıyım. Kocam ise kuyumcu. Dolaştığımız ve gezdiğimiz bölgelerin ve yörelerin materyallerinden el işi ürünler yapıyor ve verdiğimiz molalarda satmaya çalışıyoruz. Böylece yol harçlığımız çıkıyor" dedi.

Seyahatlerde insanlarla bir şekilde iletişim kurabildiklerini kaydeden Vasilisa, Rusça, İngilizce, İspanyolca, çok az Türkçe ve Almanca bildiğini söyledi. Farklı kültürleri sevdiklerini, Türkiye'nin kültürünü çok hoş bulduklarını ifade eden Vasilisa, "Bizim düşüncemizde Almanya, Ukrayna, Türkiye hepsi tek ve hepsi tek bir küçük dünya" diye konuştu.

Konstantin Vasilisa ise çok az para harcadıkları seyahatlerinde buldukları her şeyden hediyelik eşya yaptıklarını ve bunu satmaya çalıştıklarını kaydetti. Vasilisa, paraya çok ihtiyaçlarının olmadığını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2015, 23:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107