banner84

Rahmet ve bereket mevsimi Üç Aylar geldi

Yaklaşan günleriyle yüreklerimizi coşturan “Şehr-i Ramazan’ın hazırlık heyecanı ve neşesinin kuşattığı bir üç aylar iklimine daha bizleri kavuşturan Allah’a hamd olsun diyen Alanya Müftülüğü Cezaevi Vaizi Farfuk Yağmur, “Bu günleri nice bereket ve mükafatlarla müjdeleyen rehberimiz, ışık saçan kandilimiz, Allah Resulüne salat ve selam olsun. Şükürler olsun alemlerin Rabbine ki her anı büyük imtihanın bir parçası olan zaman içinde bir geceye koca bir ömür gizlemiş ve adını “Kadir” diye müjdelemiş. Kadir gecesini kuşatan mübarek ayı Kur’an ayı olarak bildirmiştir” dedi.

Rahmet ve bereket mevsimi Üç Aylar geldi

Üç ayların geleneksel gecelerinde bir araya gelir regaiple rağbetimizi, miraç ile secdelerimizi, berat ile geçmişimizi sorgular ve “Allah’ım Recep ve Şaban ayını hakkımızda mübarek kıl ve bizi Ramazan-ı Şerif’e kavuştur.” Duasının aminlerinde buluşuruz diyen, “Bu yıl ise 8 Mart Cuma günü üç ayların başlangıcını, Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece ise Recep Ayı'nın ilk Cuma gecesi olan Regaib Kandilini idrak edeceğiz. Üç aylar; Hicri takvime göre Recep, Şaban ve Ramazan aylarıdır. Recep ayında, Regaip ve Miraç, Şaban ayında Berat, Ramazan ayında ise; Kadir Gecesi gibi İslam alemi için mübarek geceler bulunmaktadır. Bugünler biz inananlar için çok önemli ve anlamlıdır. Üç ayları (Recep, Şaban ve Ramazan’- Şerif’i) bir fırsata dönüştürüp, gaflet perdesini kaldırmaya, her geçen gün hayatın sonuna doğru bir adım attığımızın farkına varıp uyanmaya, sonu cennet olan dosdoğru istikamet üzere rağbetlerimizi, meyillerimizi, yönümüzü tayin etmeye karar verip azmetmeliyiz” diye açıklamasını sürdürdü.

Tevhid kubbesi altında vahdetle kenetlenelim. Ahir hesaba çekilmeden evvel kendimizi hesaba çekelim. Her zaman ve mekanda Rabbimizin kadim kelamında çağrıda bulunduğu rahmetine, mağfiretine ve cennetine hem yaşayışımızla, hem de yakarışımızla talip olalım diyen Yağmur, Bu vesile ile tüm İslam aleminin Regaip Kandilini tebrik eder Kur’an-ı Kerim’in ikliminde, Allah Resulünün önderliğinde buluştuğumuz gibi, Mahşer’de ve cennette bir ve beraber olabilmeyi Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim dedi.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107