banner84

Ruslar ortalama sekiz gün kalıyor

Antalya bölgesinde Rus turizm hareketliliği başladı. Rus turistler, Antalya destinasyonunda ortalama sekiz gün tatil yapıyorlar

Ruslar ortalama  sekiz gün kalıyor

 

Ruslar, Antalya'da Alanya, Kemer, Kundu, Belek, Side, Manavgat Kızılağaç Turizm Bölgesi, Gündoğdu Turizm Merkezi, Çolaklı Turizm Merkezi ve Kaş ilçesinde tatil yapıyor. Rus turistlerin yüzde 94'ü tatillerini deniz,kum ve güneş turizmi şekillendiriyor. 
 Ruslar, dünyada birinci sırada tatillerini Antalya'da yapıyor. Damak tatlarını ise ızgara türleri oluşturuyor. 
 Rus Mobaly Turizm Seyahat Acentesi Sahibi Andrey Baranov, Kızılağaç Turizm Bölgesinde bir konaklama tesisinde yaptığı açıklamada, Antalya bölgesinde Rus turizm hareketliliğinin başladığını söyledi. 
 Rusların dünyada tatil yapmada birinci önceliğinin Akdeniz ülkeleri olduğunu bu bağlamda Antalya'nın birinci sırada olduğunu belirten Baranov, Antalya'yı tercih etmelerindeki en önemli etkenin konaklama konforu güzelliği, bütçeye uygun olması, insanlarının sıcak kanlı olması, mutfağının zenginliği, mesafe yakınlığı, iklimi ve deniz suyu temizliğinin olduğunu ifade etti. 
 RUSLAR ALIŞVERİŞTE ISRARCI OLMAYI SEVMİYOR 
 Geçen yıl Antalya'ya getirdikleri 4 bin 350 Rus'la müşteri memnuniyetine yönelik anket çalışması yaptıklarını aktaran Baranov, Rusların yüzde 89'nun Antalya'yı tatil yapma ve gayri menkul almada güvenliği gördüklerini kaydetti. Baranov, "Rusların haftalık tatil süresi 8 gün. Ortalama harcamaları 860 dolar. Rusların en sevmediği alışverişte esnafın ısrarcı olması. Israrcı olunması hususunda şikayet alıyoruz. Ruslar ürün olmada ısrarcı olmayı sevmiyor. Diğer bir konuda deve turu yaptıran turcuların Rusları deve üstünde ve yanında hatıra fotoğrafı çektirmek ücretsiz denildikten sonra ardından para istenmesi. Deve turlarında para alınmasında yerel yönetimler mesafeye göre fiyat belirlemeli. 100 metre deve turu için 20 ve 30 dolar veren turistler var. Tur öncesi turistlere ne verirsen ver diyen deve turcuları, gezdirdikten sonra 3 ve 5 doları beğenmiyor. Ayrıca antik kentlerdeki sahte rehberler bıkkınlık verdi. Türk yetkililer buna bir son vermeli" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157