banner84

Sahil işletmeleri dikkat! Yasal işlem başlatılacak

Kıyı Denetim Komisyonu, Alanya kıyılarının doğal yapısının korunması ve tahribatın önlenmesi için denetimlerini aralıksız sürdürürken, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven “Kurallara uymayanlara yasal işlem başlatılacak” dedi.Kıyı Denetim Komisyonu, Alanya kıyılarının doğal yapısının korunması ve tahribatın önlenmesi için denetimlerini aralıksız sürdürürken, AlanKıyı Denetim Komisyonu, Alanya kıyılarının doğal yapısının korunması ve tahribatın önlenmesi için denetimlerini aralıksız sürdürürken, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven “Kurallara uymayanlara yasal işlem başlatılacak” dedi.ya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven “Kurallara uymayanlara yasal işlem başlatılacak” dedi.

Sahil işletmeleri dikkat! Yasal işlem başlatılacak
Alanya Liman Başkanlığı’nın sekretaryasını yaptığı Kıyı Denetim Komisyonu, Alanya genelinde herhangi bir kamu kurum ve kuruluşundan izin almadan kıyı ve deniz içerisinde yapılan kaçak yapılar ve çalışmalar ile ilgili denetimlerine aralıksız devam ediyor. Kıyı Denetim Komisyonu işletmeleri, sahili çitlerle kapatmaması ve uygunsuz iskele yapmaması konusunda uyarıyor.
Kıyı Denetim Komisyonu denetimleri çerçevesinde, Avsallar ve Konaklı Mahallelerinde bulunan bazı işletmelerin, sahili çitle kapatarak kaçak yada standartlara uygun olmayan iskeleler yaptığını tespit etti. Kıyı Denetim Komisyonu otel ve şahıslar hakkında 3621 Kıyı Kanununa Muhalefet suçu, 611 Liman Kanununa Muhalefet Suçu, 3194 İmar Kanununa Muhalefet Suçu, TCK: Madde 184 İmar kirliliğine sebep olma suçu ve TCK: 154 hakkı olmayan tecavüz suçundan yasal işlem başlattı. Kıyı Denetim Komisyonu, Ayrıca Alanya Belediyesine İşletmelerce yapılan çitlerim kaldırılması ve gerekli işlemlerin yapılması için resmi yazı gönderdi.
'KIYI, HERKESİN EŞİTLİK VE SERBESTLİKLE YARARLANMASINA AÇIKTIR'
Özellikle sahil ve kıyılarda yapılacak çalışmalar ile ilgili kurumlardan mutlaka izin alınması gerektiğini, izin almayan kuruluşlar hakkında yasal işlem başlatıldığını belirten Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Kıyı Kanunu’nun 6. Maddesinde belirtilen; “Kıyı, herkesin eşitlik ve serbestlikle yararlanmasına açık olup, buralarda hiçbir yapı yapılamaz; duvar, çit, parmaklık, tel örgü, hendek, kazık ve benzeri engeller oluşturulamaz.” Hükmünü hatırlatarak, izinsiz yapılaşmanın yasalara aykırı olduğunu söyledi.
'GELECEĞİMİZİ İPOTEK ALTINA ALMAYALIM'
Kaymakam Tanrıseven, “Yapılan denetimler neticesinde ilgili işletmeler uyarılarak, gerekli cezai işlem uygulanmıştır. Eşsiz sahillerimizi ve plajlarımızı koruyalım. Kentimizi turizm için daha da cazip hale getirelim. Daha fazla turist gelsin, daha fazla kazanalım ama geleceğimizi de ipotek altına almayalım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2016, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107