banner84

'Sakın dolandırıcılara inanmayın'

Alanya Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı, FETÖ operasyonları kapsamında bazı dolandırıcıların türediğini ifade ederek, vatandaşları dolandırıcılık uyarısına karşı dikkatli olmasını istedi.

'Sakın dolandırıcılara inanmayın'
Müdür Çakmaklı, "Vatandaşlarımız, son zamanlarda vatandaşlarımızın yapmış olduğu ihbar ve şikayetlerden; dolandırıcıların sizleri telefonla arayarak kendilerini Alanya Emniyet Müdürlüğü'nden polis olarak tanıtmak suretiyle, şahsınızın FETÖ terör örgütüyle bağlantısının tespit edildiğini, darbe mensupları arasında isminizin bulunduğunu, telefon hattınızın kopyalanarak hattınızdan terör örgütlerinin arandığını, banka hesabınızdan terör örgütlerine para aktarıldığını veya benzeri konularda suç işlemiş olduğunuzu iddia ederek hakkınızda yasal işlem yapılacağını, para veya altın karşılığında sizi bu durumdan kurtarabileceklerini söyledikleri anlaşılmıştır" dedi. 
"KAMU PERSONELİ SİZDEN PARA İSTEMEZ"
Çakmaklı sözlerini şöyle sürdürdü: 
"Bu ve buna benzer şekilde polis, asker, savcı ve hakim unvanlarını kullanarak sizleri suçlu olmakla itham ederek sizden para ve altın isteyen kişilere itibar etmeyiniz ve hiç bir suretle para göndermeyiniz, söylenen yerlere para ve altın bırakmayınız. Özellikle dolandırıcıların hedefinde olabileceklerinden aile büyüklerinizi ve aile fertlerinizi konu hakkında bilgilendiriniz. Unutmayın ki polis, asker, savcı, hakim başta olmak üzere hiçbir kamu görevlisi sizden para talep etmez. Telefonla sizi dolandırmaya çalışan şahıslarla ilgili şikayetlerinizi Polis Merkezlerimize, Alanya Cumhuriyet Savcılığına ve 155 Polis İhbar Hattına yapmanızı rica ederim."

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2016, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107