banner84

'Şartlar normalleşirse uçuşlarda başlayacaktır'

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, Türkiye’de şartlar normale döndükten sonra İranlı vatandaşların bu ülkeye seyahat edebileceğini açıkladı

'Şartlar normalleşirse uçuşlarda başlayacaktır'
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, Türkiye turlarına getirilen yasağa ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin İran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, dün Büyükeçilik binasında bir basın açıklaması yaparak İranlı yetkililerden tur operatörlerine getirilen yasağın bir an önce kaldırılmasını istemişti. 
Fars Haber Ajansı'nın haberine göre, Tekin’in İran’dan Türkiye’ye dönük seyahat yasağının kaldırmasını talep etmesi ile ilgili olarak gazetecilerin sorularına cevap veren Sözcü, iki ülke arasındaki ilişkilerin ve karşılıklı seyahatlerin çok eskiden beri var olduğunu belirterek ''Bu ilişkiler hiç kuşkusuz gelecekte de devam edecek.'' dedi. 
'TURLAR TÜRKİYE'DE ŞARTLAR NORMALLEŞİNCE BAŞLAYACAK'
Kasımi, Türkiye’de yaşanan son gelişmelerin iki komşu milletin ilişkilerinin kesilmesine sebebiyet veremeyeceğini, Türkiye’de şartlar normale döndükten sonra İranlı vatandaşların bu ülkeye seyahat edebileceğini kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2016, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107