banner84

Seçmen ‘sandık’ dedi

1 Kasım seçimleri için verilen 5 günlük tatil otelleri etkilemedi.

 Seçmen ‘sandık’ dedi
1 Kasım seçimleri için verilen 5 günlük tatil otelleri etkilemedi. Otelciler ve Pansiyoncular Odası Başkanı Değirmenci, "Seçmen tatili değil, sandığı seçti" dedi.


Yaklaşan 1 Kasım genel seçimleri öncesinde en çok tartışılan konulardan birisi, seçmenlerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatilinin, hafta sonuyla birleştirilmesinin ardından nasıl bir tercihte bulunacakları oldu. Seçmenlerin, 1 Kasım’da sandığı mı, yoksa tatili mi tercih edecekleri tartışılıp, oy kullanılması için çağrılar sürerken seçmenin tercihi sandık oldu. Türkiye’nin birçok bölgesinde seçimin yapılacağı hafta sonunda otellerin doluluk oranları bir hayli düştü. Birçok otelci ve acente kampanyalar düzenlerken vatandaşlar bu indirimlerden ve kampanyalardan yararlanmak yerine oy kullanmayı tercih etti. Pazar gününe ise şimdiden uçak bileti bulmak zorlaştı.

DEĞİRMENCİ: TURİZMDE HAREKETLENME OLMADI

Alanya Otelciler, Pansiyoncular, Lokantıcılar, Kafetaryacılar ve Turistik Eşya Satıcıları Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, Alanya'daki otellerde herhangi bir artış olmadığını kaydederek, "Seçim için verilen 5 günlük tatilde turizmde herhangi bir hareketlenme yaşanmadı.  Otellerde herhangi bir artış olduğuna dair bize gelen bir bilgi de yok. Belki çok az bir kesim tatili tercih eder ancak genel olarak vatandaşların tatil yerine sandığı tercih ettiğini söyleyebiliriz" dedi.

DÖNÜŞ UÇAKLARI DOLDU

Tatil dönemi için düşük bir talep yaşandığına dikkat çeken Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık ise, bu açıdan bakıldığında seçimlerde yüksek bir katılım olabileceğini söyledi. Tatile gidenlerin ise oturdukları yerlere yakın bölgeleri seçtiğini belirten Ayık, “Bayramın ardından insanlar sandık başına gideceği için tatil yerine sandığı tercih etmiş görülüyor. Uzak bölgelerde olanlar ise çoktan uçak biletlerini aldı. Özellikle seçimin yapılacağı pazar günü uçaklarda boş yer bulmak çok zor. Uçaklara artan talep ve dolulukları dolayısıyla fiyatlar da bir hayli yüksek” diye konuştu. Ayık, tatilin 4,5 güne çıkarılmasının, Antalya’da turizm rezervasyonlarda artışa neden olmadığını belirtti.
Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2015, 17:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner107