banner84

Solucanlı üretimde Antalya şampiyonu

TOBB'un düzenlediği "İşyeri Açarak Üretim ve Ticaret Yapanlar" adlı kategoride yarışmada Alanya'dan yarışmaya katılan Halise Şenerol "Solucan Gübreli Topraksız Tarım" projesiyle birinci oldu.

Solucanlı üretimde Antalya şampiyonu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Antalya Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen, "2015 Yılı Antalya'nın Kadın Girişimcileri Yarışması" sonuçlandı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'ndan (ATSO) yapılan açıklamaya göre, "Evde Üretim Yapan Kadın Girişimciler" kategorisinde Sinem Tosunoğlu "Ebru Desenli Telefon Kılıfı" projesiyle birinci, Şebnem Gür "Miyuki Sanatı Kolye" projesiyle ikinci, Tülin Öztürk "Keçe Yastık Gelincik Tarlası" projesiyle üçüncülük ödülü kazandı.

Manavgat'tan yarışmaya katılan Sabiha Ertaş da "Geleneksel Motiflerin İşlendiği Özel Tasarımlı Plaj Terliği ve Plaj Halhalı" projesiyle mansiyon ödülüne layık görüldü.

"İşyeri Açarak Üretim ve Ticaret Yapanlar" kategorisinde ise Alanya'dan yarışmaya katılan Halise Şenerol "Solucan Gübreli Topraksız Tarım" projesiyle birinci oldu. Büşra Yapıcı "Sebze Tohumu" projesiyle ikincilik ödülünü kazanırken, Ayşe Kozuk da "Organik Ürünler Dosyası" projesiyle mansiyon aldı.

ATSO Başkanı Davut Çetin, dereceye girenlere ödüllerinin önümüzdeki günlerde ATSO Meclisi'nde yapılacak törenle verileceğini bildirdi. Çetin, her iki kategoride birincilere 2 bin lira, ikincilere bin 500 lira, üçüncülere de bin lira para ödülü verileceğini kaydetti.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2015, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107