banner84

Trafik yükü azaltılıyor

Altyapı, kaldırım, asfalt, yeni yol ve köprü gibi onlarca çalışmayı bir arada sürdüren Alanya Belediyesi, merkez mahallelerde de trafik yoğunluğunu azaltmak için yeni imar yolu ve iyileştirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Trafik yükü azaltılıyor
 Tüm mahallelerde sosyal alanlardan yeşil alanlara, altyapıdan yol ve köprü çalışmasına kadar onlarca çalışmayı bir arada yürüten Alanya Belediyesi, merkez mahallelerde de trafik yoğunluğunu asgariye indirmek ve vatandaşları rahat ulaşım imkanına kavuşturmak için yol ve kavşak iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında, Cikcilli –Fığla Mahallesi’nde 30 metrelik yoldan Büyükhasbahçe Mahallesi’ne 15 metre genişliğindeki bağlantı yolunun açımına başlandı.
CİKCİLLİ CADDESİ İLE AKIN SOKAKTA KAVŞAK YENİDEN DÜZENLENİYOR
Büyükhasbahçe, Küçükhasbahçe, Mamadı, Cikcilli ve Sugözü Mahallesi ekseninde yol açma, genişletme, istinat duvarı, asfalt ve kavşak düzenleme çalışmalarını sürdüren Fen İşleri ekipleri, Fığla Mahallesi’nde Cikcilli Caddesi ile Akın Sokak’ın bağlantı bölümünde eskiyen asfaltı kazıyarak yeni asfalt için hazırlıklılarını sürdürüyor.
30 METRELİ YOLDAN ESKİ YAYLA YOLUNA İKİNCİ BAĞLANTI YOLU
Bölgedeki yerleşimi ve trafik yoğunluğunu dikkate alan Alanya Belediyesi, imar planlarındaki bağlantı yollarını bir bir hizmete açıyor. Bu kapsamda Küçükhasbahçe Mahallesi’nde Gürses Cami yanından eski Yayla Yolu’na bağlantı yolu için çalışmalar sürüyor.
'SORUNSUZ VE KALİTELİ ULAŞIM İÇİN SEFERBERİZ'
Tüm bölgeleri sorunsuz ve kaliteli bir ulaşım ağına kavuşturmak için aralıksız çalıştıklarını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Merkez Mahallelerimizde özellikle okulların ve yerleşim alanlarının yoğunluğu ile dikkati çeken Büyükhasbahçe ve Fığla Mahallesi’ndeki imar yollarını açarak mevcut yollarda genişletme ve iyileştirme çalışması yapıyoruz. Büyükhasbahçe Caddesi’nin trafik yükünü azaltmak için Fığla Mahallesi’nden bağlantı yapıyoruz. Yine Yayla Yolu güzergahındaki trafik yoğunluğu için Gürses Cami yanından alternatif bir yol açıyoruz. Daha önce Mamadı Deresi üzerinden Büyükhasbahçe’yi Cikcilli Mahallesi ile en kuzeyden birleştirdik. Bu yol Bektaş ve yukarılardan gelen araçların Büyükhasbahçe Caddesi’ne girmeden Çevre Yolu’na inmelerini sağladı. Aynı şekilde Sugözü, Tepe ve Hacımehmetli Mahallesi’nde de mahalleler arasındaki ulaşım kopukluğunu gidermek için yeni yolları hizmete açtık. Bu yöndeki çalışmalarımız şu an Cikcilli, Büyükhasbahçe ve Küçükhasbahçe ekseninde devam ediyor.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2017, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107