banner129

Üç yetimden babalarına asker selamı

Gabar bölgesinde icra edilen operasyonda terör örgütü PKK mensupları ile girilen çatışmada şehit düşen Tankçı Uzman Çavuş Vuruşkan'ın ailesinin Türkler'de yaşadığı ve üç çocuğunun da Alanya'da okuduğu öğrenildi

Üç yetimden babalarına asker selamı
Şırnak’ın Gabar bölgesinde icra edilen operasyonda terör örgütü PKK mensupları ile girilen çatışmada Adıyaman’ın Gölbaşı ilçe nüfusuna kayıtlı Tankçı Uzan Çavuş Musa Vuruşkan (43) ağır yaralanmıştı. Ağır yaralı olarak Ankara Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırılan Uzman Çavuş Vuruşkan, burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü. Vuruşkan, memleketi Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Vuruşkan'ın cenazesi Turan Özdemir Caddesi'nde kılınan cenaze namazının ardından baba ocağı Gölbaşı’na bağlı Hamzalar köyüne götürüldü.Şehit Tankçı Uzman Çavuş Musa Vuruşkan geride 3 yetim bıraktı. Lise 1. sınıf öğrencisi Oğuzhan (15), anaokulu öğrencisi Elif (6) ve Berat (5) babalarını giydikleri asker kıyafeti ve asker selamı ile uğurladı. Şehidin annesi Hüsne, eşi Fatma, kardeşleri Türk bayrağına sarılı tabutun başında gözyaşı göktü. Şehidin büyük çocuğu Oğuzhan gözyaşları dökerken, küçük kardeşleri her şeyden habersiz olanları izledi. Törene katılanlar Oğuzhan’ın gözyaşlarını sildi.Adıyaman Valisi Abdullah Erin, çocukları tek tek öperken, aileye taziyelerini illetti. Oğuzhan'ın babasının fotoğrafına sarılarak ağlaması yürekleri dağladı. Şehidin annesi Hüsne, oğlunun fotoğrafına sarılarak, “O benim yiğidim” diye ağıt yaktı.
ŞEHİDİN AİLESİ ALANYA'DA YAŞIYORDU
Şehit Uzman Çavuş Vuruşkan'ın ailesinin ise Alanya'nın Türkler Mahallesi'nde bulunan Alaiye Sokak'ta yaşadığı bildirildi. Ailesinin Alaiye Shopping'te bir dükkan işlettikleri de öğrenilirken, üç çocuk babası şehidin çocuklarının Alanya'daki okullarda eğitim aldığı da belirtildi. 
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 18:00
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107