banner84

Yücel; İnsanlar bize, biz insanlara dokunuyoruz'

Alaiye Caddesi'nde esnafla kahvaltı yapan Başkan Yücel, "İnsanlar bize dokunuyor, biz de insanlara dokunuyoruz. Birlikte şeffaf bir yönetin anlayışı ile şehri yönetiyoruz" dedi

Yücel; İnsanlar bize, biz insanlara dokunuyoruz'
Alanya belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya'nın yeni prestij caddesi olarak gösterilen Alaiye Caddesi'nde esnafla birlikte kahvaltı yaparak caddede devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Alaiye Caddesi’nin Sugözü Caddesi’nden Çevre Yolu Ticaret Lisesi Kavşağına kadar yenileneceğini kaydeden Yücel, "Burası hem araç trafiği, hem de ticaret olarak Alanya'nın en işlek caddelerinden birisi. Caddenin kuzeyinde bisiklet yolu, güneyinde park yerleri ile şehrin yeni vizyonu olacak bu caddede ayrıca çöp konteynırları yer altına alınıyor." dedi.
ESNAFI MAĞDUR ETMİYORUZ
Cadde esnafının çalışmaların yavaş ilerlemesiyle ilgili selzenişlerine yanıt veren Yücel, "Bu caddede hassas ve kaliteli malzeme kullanıyoruz. Bazı bölgelerde metrekare içinde 4-5 çeşit malzeme kullanılıyor. Ucuz parke yerine granit bordür döşeniyor. Granit, parke taşına göre çok daha pahalı ve temini daha zor. En iyi malzeme ve işçilik ile en iyi cadde yapmak için uğraşıyoruz. Çalışmaları kısım kısım yapıyoruz ve biten yerin sıcak asfaltını dökerek hemen trafiğe açıyoruz. Yapımına başlanmayacak yerleri de söküp bozmuyoruz. Şuana kadar caddedeki çalışmalarla ilgili bir veya iki şikayet geldi, bunun dışında tüm esnaf ve halktan büyük destek gördük. Herkese teşekkür ediyoruz" dedi.
SOSYAL ALANLAR ÇOK ÖNEMLİ
Alanya'nın prestij caddesi olacak bu yolda engelliler için iz yolu ve rampaları, bisiklet yolu, geniş kaldırımlar ve araç parkları var. İnsanlar artık sosyal alanlara çok önem veriyor ve buna göre ev dükkan alıyor. Sadece bu caddede değil, Alanya'nın her yerinde sosyal alanlara çok önem veriyoruz. Ticari hayatı canlı ve her yeri yaşanabilir bir şehir yapmak için çalışıyoruz" diye konuştu.
İNSANLAR BİZE, BİZ İNSANLARA DOKUNUYORUZ
Seçimlerden önce ulaşılabilirlik adına ne söz verdiyse fazlasıyla yerine getirdiğine dikkat çeken Yücel, "Alanya artık Büyükşehir Yasası'yla birlikte köy ve yaylalarıyla tek merkezden yönetilen koca bir şehir oldu. Çok şükür her yere yetiyoruz ve hizmet götürmediğimiz, kendimin gitmediği yer kalmadı. İnşallah daha fazlasını yapacağız. Seçimlerden önce 'ulaşılan ve ulaşan olacağız' dedik. Her kesimden insan bize dokunuyor, bizde insanlara dokunuyoruz. Birlikte şeffaf bir yönetim anlayışı ile şehri yönetiyoruz. İnsan odaklı hizmet ediyoruz ve yaşamı kolaylaştıran, insanları mutlu eden çalışmalar yaptığımıza inanıyorum. Belediye personalinin, meclis üyelerimizin, hatta dışardaki arkadaşlarımın yaptıklarından bile benim sorumlu tutulduğunun farkındayım. Eleştirilmekten zevk alan bir insanım. yeterki hakaret, siyaset olmasın. Varsa bir hatam geri adım atarım, arkadaş, eş dostumun hatası varsada uyarırım. Sonuçta hepimiz insanız. Beni kim nasıl ararsa ulaşır. Hem makamda, hem dışarda sürekli vatandaşla iç içeyiz" şeklinde konuştu.
BAŞKANIMIZ ALANYA İÇİN BİR ŞANS
Cadde esnafı adına Başkan Yücel'e çalışmalarından dolayı teşekkür eden Ali İhsan Arslan isimli esnaf, "Belediye başkanımız Alanya için bir şans. Bunu her geçen gün görüyor ve anlıyoruz. Alanya'da yaşayan insanlarda bunun farkındalar. Kendisine her zaman ulaşıyoruz, esnafın taleplerini olabilirliliği varsa anında yerine getiriyor. Kendisinin söylediği gibi başkanımızda bize ulaşıyor, dokunuyor. Bugün bu kahvaltı bunun en güzel örneği. Kahvaltıya davet ettik, ikiletmeden hemen geldi. Çoğu zaman makamına gitmeye gerek yok, O bizim yanımıza geliyor. Allah kendisinden razı olsun, biz razıyız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2016, 08:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107