banner84

Yücel, Kerküklü başkanı ağırladı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Kerkük Belediye Başkanı Serdar Ali Hasam ve beraberindeki işadamlarını ağırladı.

Yücel, Kerküklü başkanı ağırladı

Kerkük Belediye Başkanı Serdar Ali Hasam, Başkan Yardımcısı Hatem Musa, Meclis Üyesi Cevdet Zulal, işadamları Mustafa Keys Salihi, Necmettin Güzelcioğlu, Nebil Kerküklü, Zafer Sönmez ve Tarık Öztürk’le Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i makamında ziyaret etti. Alanya’nın sosyal yapısı, tarihi, kültürü, coğrafi yapısı ve yönetim şekliyle ilgili Başkan Yücel’e sorular yönelten Kerkük Belediye Başkanı Ali Hasam, ilk defa geldiği  Alanya’yı çok beğendiğini söyledi.

Alanya ile kardeş şehir olmak istediklerini belirten Hasam, “Birkaç gündür Alanya’dayım. Alanya çok güvenli ve huzurlu bir şehir.  Kerkük’ün de Alanya gibi olmasını temenni ediyorum. Kerkük’te emniyet sağlandığı zaman Türkiye’deki şehirlerle ekonomik, turizm ve spor alanlarında işbirliği yapmak istiyoruz” dedi.

YÜCEL’E, KERKÜK KALESİ’NİN  PLAKETİ

Kerkük Belediye Başkanı Serdar Ali Hasam, ziyaretlerinin anısına Osmanlı’dan kalan 5 bin yıllık Kerkük Kalesi’nin camdan yapılan plaketini sundu. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de mevkidaşı  Serdar Ali Hasam’a ziyareti için teşekkür ederek, Alanya Kalesi’nin tarihi gravürünü hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2015, 00:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107