banner84

Günah keçisi gitti konu bitti!

Alanyaspor’da Mesut Bakkal dönemi resmen bitti. Yönetim ile görüştükten sonra karşılıklı anlaşarak takımdan ayrılan Bakkal, takımın kötü gidişinde 'günah keçisi' olarak gönderilmiş oldu. Şimdi merak ediyorum acaba takımın bu kötü gidişinde tek suçlu Mesut Bakkal mıydı? 
İlla ki hocanın da yanlış tercihleri oldu, yanlış attığı adımlar oldu ama bana göre tek günah teknik direktörde değil. Şöyle bakıldığında taraftarından yönetimine herkesin suçu var. Taraftar bu sene tam manasıyla takımı desteklemiyor. Stadyumun tam dolduğunu hiç görmedim. Trabzonspor maçı dışında çok böyle şevkle, aşkla takımı desteklediklerini görmedim. Kendi içlerinde bir anlaşmazlık söz konusu. Bir TV programında taraftar gruplarından birisinin üyesinin konuşmasına denk geldim, baya baya dertli bu durumdan. 
Dedim ya hocanın da illa ki yanlış tercihleri var, Cenk Ahmet gibi, Taha gibi, Lucas’ı yanlış yerde oynatmak gibi… Golcü diye alınıp da bir golü zor atan Bobo gibi… Tabi bunlar benim düşüncelerim, onlar ve onlar gibi kötü olan bazı oyuncuları beğenenler olabilir. Yönetim de kendi üzerine düşen suçluluk payını bence almalı. Her şey yolunda mıydı gerçekten, sadece hocada mı iş bitiyordu? 
Mesela geçen sezondan beri benim en büyük yaşadığım sıkıntı; ben sosyal medyayı detaylı araştırdığım için transfer döneminde birçok transferi yurtdışı sitelerini de kontrol ederek buldum yazdım. Ama her seferinde içeriden bana bilgi sızdırılmış gibi imalar yapıldı. Kaldı ki ben içeriden tek kelime bilgi almadım. Ama ne hikmetse Alanya’nın takımı ile ilgili haberleri hep biz ulusal basından duyduk. Yere göğe sığdırılamayan ve hep ilk oralara açıklama yapılan A Spor mesela, kulüple ilgili birçok haberi ilk oradan duyduk. Çok sevilen bu kanal ne hikmetse Ziraat Türkiye Kupası maçlarında 3. Lig takımlarına kadar hepsinin maçını yayınlarken, Alanyaspor’un yani Süper Lig takımının maçını yayınlamadı, özet dahi vermedi. 
Hayır, benim anlamadığım yönetim kurulundan akşam çıkan karardan nasıl oluyor da burada bile yaşamayan İstanbul’daki bir gazetecinin haberi oluyor? Hasan Başkanım size saygım sonsuz, lütfen yönetimdeki o ulusala haber fısıldayan yönetim kurulu üyelerine bir sorar mısınız amaçları neymiş? Alanya basınının gazeteciliği beğenilmezken, biz haber yapmaya çalışırken, kulübü sevip, sahiplenen bizlerken böyle bir gariplik neden yaşanıyor? 
Neyse bugüne kadar bize kattıkları için, geçtiğimiz sezon ligde kalmamızda en büyük katkıyı sağlayan kişi olarak Mesut Hoca’ya çok teşekkür ederim kendi adıma. Takım için elinden geleni fazlasıyla yaptığından asla şüphem yok. İlk başlardaki o kötü gidişatın nedenini de kendi üzerine yapışan o sadece kurtarıcı hoca imajını silmek istediğinden olduğunu düşünüyorum. İnsan üzerinde baskı hissettiğinde daha fazla hata yapmaya açık duruma geliyor ne de olsa. Giderken bile hala bu takıma inancının tam olduğunu ve gerçekten sahiplendiği için buruk bir şekilde gitmiş olduğundan da eminim. Son olarak da bizi beğenmeyenlere sözüm, bu takımı izlerken heyecanlanıp, kazandığında sevinip kaybettiğinde üzülenler yine Alanya’dakiler olarak biziz, her zaman biz bize kalacağız arkanızda hep biz duracağız önceden olduğu gibi bunu unutmayın…

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner107