banner129

14 Şubat esnafa yaramadı

Alanya'da kimi esnaf 14 Şubat Sevgililer Günü hareketliliğini yaşarken kimi esnaf ise bu hareketlilikten faydalanamadı.

14 Şubat esnafa yaramadı
Alanya Postası Gazetesi olarak 14 Şubat Sevgililer Günü vesilesiyle Alanya’daki kuyumcuların ve çiçekçilerin nabzını tuttuk. 14 Şubat Sevgililer Günü hareketlilğinin nasıl geçtiğini sorduğumuz kuyumcular, süreçren memnun olurken çiçekciler ise satışların beklentilerin altında kaldığını belirtti.
'SATIŞLARDA AZALMA VAR'
Faruk Tığrak, "Eskiye nazaran satışlarımız çok kötü. Sanırım bütçelerden dolayı şuan satışlarımızda bir düşüş mevcut. Online satış siteleri bizi bitirdi. Tüm özel günlerde bunu yaşıyoruz. Şuan da yaptığımız masrafın yüzde 1 veya 2'sini çıkarabilmiş bulunmaktayız. Onları da sabit müşterilerimiz olduğu için" dedi.
'BEKLENTİMİZİN ALTINDA'
Mustafa Sevin, "Bu 14 Şubat'ta beklentilerimizin altında bir satış gerçekleştirdik. Vatandaşın alım gücü düşük.  Fiyatların yüksek oluşunun çiçekçilerden kaynaklandığını düşünüyorlar. Aksine bu tarz özel günlerin sonrasında çiçekler daha pahalı oluyor. Şöyle bir durum var satıcı serasını tamamen kesiyor. 14 Şubat için sonrasında elinde çiçek azalınca daha pahalıya satıyor. Bu fiyatların artışı veya azalışının birçok nedeni var.  Özel günlerde çiçekçilerin fiyatları yükseltmesi gibi bir durum söz konusu değil. Bu çiçekler mezat usulü ihale ile alınıyor, talep yoğun olunca fiyatlar artıyor. Çiçekçinin kendisinin özel günlerde fiyat arttırımı yok" diye konuştu.
'SATIŞLARDAN MEMNUNUZ'
Furkan Aladağ, "Bu sene satışlarımız gayet iyi. Geçen seneye nazaran bir yoğunluk var.  Tabi gençlerin de bu tarz özel günleri daha çok önemsemesinden kaynaklı olabilir. Pırlanta en çok satılan ürünlerimiz arasında, bu sene ki satışlardan biz memnunuz" dedi.
'BEKLENTİLERİN ALTINDA'
Umut Akay, "Satışlarımız normal fakat  yine de beklentilerimizin altında.  Online siteler satışlarımızı etkiledi. Eskiye nazaran satışlarımız kötü" ifadelerini kullandı.
SATIŞLARDA AZALMA VAR
Hasan Sevindi, "Satışlarımız normal fakat eskiye oranla satışlarımızda bir azalma var beklenti karşılanmadı" dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 18:40
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107