banner165

19 Mayıs coşku ile kutlandı

Alanya’da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Atatürk Anıtı önünde çelenk sunumu ile başlayan kutlamalar İskele Şelale Meydanı’nda devam etti.

Kutlama programı Hükümet Meydanı Atatürk Anıtı önünde çelenk sunumu ile başladı. Törene Kaymakam Dr. Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Resul Yıldırım, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, siyasiler, oda, dernek başkanları ile vatandaşlar katılım gösterdi. Atatürk Anıtı önünde başlayan çelenk sunumunun ardından kutlamaların devamı İskele Şelale Meydanı’nda devam etti.


‘19 MAYIS ŞANLI BİR SANCAKTIR’
Şelale Meydanı’nda  günün önemine değinerek konuşma gerçekleştiren Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı, “19 Mayıs kurtuluşunun yemini, milli misakın sınırı, cumhuriyet tutkusu, egemenlik türküsü, millet olma bilinci, var olma savaşıdır. 19 Mayıs gençliğin omuzlarında yükselen şanlı bir sancaktır. 19 Mayıs vatana borç, Türklüğe sadakat, şehitlerimize verilen söz, kurtuluşun ilk adımıdır.19 Mayıs bilimden sanata, sanayiden spora, eğitimden ahlaka her alanda aydınlık Türkiye’nin mührüdür.  Güçlü Türkiye’nin teminatı sevgili gençler, gaflet ve dalalet dört bir yanı sarsa da damarlarınızdaki özgürlük kanı ve vatan aşkınız hepsinin üstesinden gelecektir” diye konuştu.
ZEYBEK DANSI İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ
Konuşmanın ardından Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi öğrencileri tarafından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Türk gençliğinin Atatürk’e cevabı okundu. Etkinlik şiirlerin okunması, Zeybek dansı, judo ve jimnastik gösterileri, spor branşları tanıtımı, yat turu ve su sporları gösterileri ile etkinlik devam etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2022, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169