banner84

2 uçağa el konuldu

Antalya’da Moldova Hava Yollarına ait iki yolcu uçağına el konulduğu öğrenildi.

2 uçağa el konuldu

Antalya Havalimanında yer hizmetleri veren şirket tarafından Moldova hava yolu Air Moldovaya ait iki yolcu uçağına el konulduğu öğrenildi. Uçaklara, Air Moldovanın eski sahibinin (Moldova Devleti) 150 bin euroluk borcu nedeniyle el konulduğu ve şirketin yeni sahibinin böyle bir borçtan haberinin dahi olmadığı ileri sürüldü. Söz konusu uçaklar tur operatörlerinin misafirlerini Antalya’ya taşıyordu.
İLK ETAPTA BİN 747 YOLCU ETKİLENDİ
Uçakların bağlanması nedeniyle tur operatörlerinin yolcularının ülkelerine dönemediği belirtilirken, farklı uçuşlarla döndürülmesinin ise çok yüksek maliyetleri bulduğu fade edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan tur operatörlerinden birinin yetkilisi, 5’inde ve 6’sında Moldova’nın başkenti Antalya ve Bodrum’a 3 uçuşla 1000 yolcunun getirilmesini, ve 747 yolcunun da Antalya ve Bodrum’dan Kişinev’e götürülmesini kapsayan 6 uçuşun etkilendiğini bildirdi.
YAKIN TARİHLİ GELİŞLERDE SORUNLAR YAŞANACAK
Daha sonra uçaklardan birinin serbest bırakıldığını ancak operasyonlardaki aksamanın süreceğini kaydeden tur operatörü yetkilisi, “Pegasus ve FreeBird ten uçak kiralayıp geri dönüşleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Ancak yakın tarihlerdeki gelişlerde büyük bir sorunla karşı karşıyayız.” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169