banner84

'24 ayar projeler var'

AK Parti Antalya İl Başkanlığı tarafından "Nitelikle Kalkınma ve Mega Projeler" adlı proje tanıtım toplantısında konuşan AK Parti Antalya 1'inci sıra millletvekili adayı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, "24 ayar projelerle Antalya'ya geldik" dedi.

'24 ayar projeler var'

Antalya'yı dünya kenti yapmak için yola çıktıklarını belirten Elvan, "Antalya'yı dünya kenti yapmak için yola çıktık. Dünya markası yapmak için. Otoyolları ile hızlı tren havaalanı bölünmüş yolları akıl kent uygulaması, sulama projeleriyle Antalya'yı dünyada parlayan bir yıldız yapmak için yola çıktık. Antalya'mıza 7 gün 24 saat hizmet etmek çalışmak için yola çıktık" diye konuştu.

MEGA PROJELERİNİ TANITTI

Tarımın Antalya'nın en önemlisi olduğunu belirten Elvan, "Tarım, Antalya'nın en önemli en stratejik sektörlerden birisi. İnanılmaz potansiyeli var. Son 12 yıl da tarıma verilen destek, altı kat arttı. Antalya için en önemli projelerin başında baraj, gölet ve sulama tesisleri geliyor. Şu anda devam eden gölet ve sulama projelerinin sayısı 21. 66 adet gölet ve sulama projesi planladık. Dere ıslahında 8 adet inşaat aşamasında ve proje sayısı 92. Antalyamız'ın tarımı şahlanacak, üretimi artacak. Damla sulama sistemine tamamen geçilecek" dedi.

Sanayide son 12 yılda önemli gelişmelerin olduğunu ifade eden Elvan, 10 bin 500 vatandaşın sanayide istihdam edildiğini söyledi. Korkuteli ile ilgili projesini de açıklayan Elvan, şunları söyledi:

"Korkuteli'ne mermer organize sanayi inşa edeceğiz. Antalya'nın ana sektörü olan turizme yönelik önemli yatırımların başında kruvaziyer limanı geliyor. Lara'ya, Demre'ye kruvaziyer liman inşa edeceğiz. Yat limanı 2 bin 750 yat bağlama kapasitesi var. Demre ve Gazipaşa'da devam ediyor. Sağlık turizmi bin yataklı şehir hastanesi, Antalya'yı önemli bir sağlık merkezi yapmak istiyoruz. Fuar ve kongre merkezi yapmak istiyoruz. Karayolu altyapısını geliştireceğiz. Batı'da Elmalı-Korkuteli bölünmüş yol, Elmalı-Gömbe-Kaş-Fethiye yolu. Projeler saymakla bitmez. Kemer'den Kumluca'ya bölünmüş yol çalışmasına başlıyoruz. Phaselis tüneli, Finike-Demre-Kaş-Kalkan yolunda 18 kilometrelik tünel açılacak. Burdur'a Çubuk Beli'nden tünel ile geçeceğiz. Batı Çevreyolu 6 kilometre açacağız bu ay. Az kaldı. Kuzey Çevre Yolu yapılacak. Antalya, Alanya'yı Taşağıl'dan kuzeye bağlayan Konya güzergahı açılacak. Gazipaşa'yı kuzeye bağlayan Konya yolu yapılacak. Mersin-Antalya bölünmüş yolunda 60 kilometrelik kesim kaldı."

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2015, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169