banner165

24 Haziran'da Alanya'da

Tünel Kültür ve Sanat Derneği’nin, Documentary Campus ortaklığı, Belgesel Sinemacılar Birliği, Istanbul Cinema Network işbirliği ve DOK.festMünchen'in katılımıyla yürüttüğü ‘Kültürel Miras Olarak Belgesel Sinemanın Geliştirilmesi’ projesi kapsamında gerçekleştirilecek Buralı Belgeseller Türkiye’de Belgeselin 100 Yıllık Retrospektifi etkinliği başlıyor.

24 Haziran'da Alanya'da

Türkiye’de üretilen çeşitli belgesellere geçmişten bugüne bir bakış sunan 15 film, Mayıs ve Haziran 2022 ayları içerisinde Van, Trabzon, Mersin, İzmir, İstanbul, Safranbolu, Ankara ve Alanya’da gösteriliyor. 1938 yapımı Türkiye’de Beş Dakika, Türkiye’de renkli olarak çekilen ilk belgesel Bir Şehrin Hikayesi ile klasiklerden Tahtacı Fatma, belgesele farklı anlatım biçimleri getiren Bıyık ve Ekümenopolis, ilk web belgeseli olan 16 Ton ile ulusal ve uluslararası festivallerde önemli başarılara imzaatan Mimaroğlu ve Maddenin Halleri seçkide yer alan filmlerdenbazıları.

ALANYA AYAĞI

  Buralı Belgeseller gösterim etkinliği Alanya ayağı “Alanya Sinema ve Sanat Derneği” tarafından 24 Haziran-26 Haziran tarihleri arasında Alanya Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2022, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169