banner84

30. Alanya Triatlon Yarışları başladı

Türkiye Triatlon Federasyonu (TTF) ile Alanya Belediyesi’nin organizasyonuyla düzenlenen 30. Alanya Triatlon Yarışları başladı.

30. Alanya Triatlon Yarışları başladı

Alanya'da 29 Eylül - 3 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 30. Alanya Triatlon Yarışları başladı. Organizasyona 30. yılında 41 ülkeden 1000'e yakın sporcunun mücadele ediyor. İlk gün yarışlarında start alan yıldızlar kıyasıya mücadele ederken bisiklet etabından ise zaman zaman yaşanan kazalar paniğe neden oldu.


Alanya Belediyesi’nin ev sahipliğinde 30 yıldız devam eden ancak geçen yol pandemi sebebiyle yapılmayan Triatlon yarışları bu sene 5 gün boyunca devam edecek. Farklı kategorilerde ki yarışlar sonunda dereceye giren sporculara ile ödül verilecek.
5 gün sürecek şampiyonada Paratriatlon Dünya Kupası, Avrupa Gençler Triatlon Festivali ve Nostalji Triatlonu’nun gerçekleştirileceğini söyleye ve ilk gün yapılan yarışın startını veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel” Hem Alanya hem ülkemiz için en önemli spor organizasyonlarından birisi olan tiratlonun 30’ncusunu gerçekleştiriyoruz. Dünyanın 41 ülkesinden bine yakın sporcu ve hocaları ile 2 bin kişiyi ağırlıyoruz. 30 yıldır dünyada aralıksız süren önemli 2 organizasyondan birine ev sahipliği yapmaktan guru duruyoruz. Paratiriatlon dünya kupası ve yıldızlar Avrupa kupasına Türkiye kupasına geçmişten beri ev sahipliği yapıyoruz. Alanya Belediyesi var olduğu sürece nice 30 yıllar bunu sürdürmeye devam edeceğiz.” Dedi. 
İlk gün Yıldızlar Festivali Yarı Finaller Start verilen yarışta yarın ise Paratriathlon Dünya Kupası yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169