banner84

5. Noel pazarında son hazırlıkları

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi tarafından geleneksel hale getirilen Noel Pazarı’nın bu yıl 5.si düzenlenecek.

5. Noel pazarında son  hazırlıkları
 14 Aralık’ta İskele Şelale Önünde düzenlenecek 5. Uluslararası Alanya Noel Pazarı’nda, stant açacak sivil toplum kuruluşları ve katılımcılarla, bugün Meclis Salonu’nda bir toplantı düzenlenerek son hazırlıklar gözden geçirildi.  Yabancılar Meclisi  (Yeni Alanyalılar) Başkanı Abdullah Karaoğlu başkanlığında düzenlenen toplantıda katılıcılara, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Özcan Saraç, Gıda Mühendisi Sevda Erdoğmuş, Yabancılar Meclisi görevlisi Nimet Bolat ve Kerim Kocabaşoğlu tarafından bilgi verildi. Katılımcılara, stantların dizaynı, gıda stantlarında uyulacak hijyen kuralları, program akışı, elde edilen gelirin nasıl değerlendirileceği ve Alanya’da düzenlenen Noel Pazarı’yla ilgili dünya basınında çıkan haberler anlatıldı.

KARAOĞLU, “NOEL GELENEKSEL HALE GELDİ”…

Toplantının ardında basına açıklama yapan Yabancılar Meclisi Başkanı Karaoğlu, Noel Pazarı’nın Alanya’da geleneksel hale geldiğini söyledi. Karaoğlu, “Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi tarafından  düzenlenecek Noel Pazarı’na, Alanya’da faaliyet gösteren yabancı gruplar, İrlandalılar, İngilizler, Norveç Kültür Evi, Alman Kilise Derneği,  İsveç, Finlandiya, Danimarka, Polonya,  Hür-Türk, Alman ve Rus Dernekleri katılarak milli kültürlerini anlatan yiyecek, içecek ve eşyalar sergileyecekler aynı zamanda satış da yapacaklar.  Pazardan elde edilen gelir, Yabancılar Meclisi’nin koordinasyonunda  geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, hayır amaçlı kullanılacaktır.” dedi.

Yabancı derneklerin yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlardan da çok sayıda başvuru aldıklarını belirten Yabancılar Meclisi Başkanı Karaoğlu, Noel Pazarı’na ilginin her yıl daha da arttığını kaydetti. Christmas müziği eşliğinde, Noel’e özgü gösterilerle pazarın geç saatlere kadar devam edeceğinin hatırlatan Karaoğlu,  herkesin ailesiyle, çocuklarıyla Pazarı ziyaret ederek eğlenceli bir haftasonu geçirebileceğini kaydetti.

Meclis Başkanı Karaoğlu, toplantıda her yıl düzenlenmesi planlanan Noel Pazarıyla kültürlerin kaynaşmasına da olanak sağlanacağını ifade etti. 

NOEL’DE, POLONYA’DAN GELEN TİYATRO GURUBU “TRZCINA” GÖSTERİ YAPACAK

Türkiye ve Polonya diplomatik ilişkilerinin 600.yıldönümü etkinlikleri kapsamında Alanya’ya gelecek 14 kişilik  “TRZCINA” isimli tiyatro gurubu, saat 17.00’da  gösteri yapacak. Alanya Belediyesi ve Alanya Polonyalılar Derneği işbirliğiyle davet edilen “TRZCINA” grubunun oyuncuları hareket tiyatrosu fikrini temsil ediyor. Polonyalılar Derneği’nden yapılan açıklamada,  grubun performansıyla çıktığı her gösteride izleyicileri etkilediği belirtildi. Grubun sergileyeceği performansın adı ise “Poza czasem” (Türkçe: zamanın dışında). San Remo, Roma ve Rimini’deki uluslar arası festivallerde 1.lik ödülü ve Grand Prix ödülü alan grubun  gösterisine harika müzik ve ışıklar eşlik etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107