banner165

50 milyarlık destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, döviz kazandıran turizm faaliyetlerine 50 milyar liralık destek sağlanacağın açıkladı.

50 milyarlık destek

Esnaf ve sanatkarlar ile iftar programında açıklama yapan Erdoğan, döviz kazandırıcı hizmet veren firmalara yüzde 9'a kadar faizle uzun vadeli TL kredi finansmanı sağlanacağını açıkladı. Katılımcılarla ihracata dönük yatırımlar ve döviz kazandırıcı turizm faaliyetleriyle ilgili bir müjdeyi paylaşmak istediğini bildiren Erdoğan, şunları söyledi:
YÜZDE 9'A VARAN FAİZLERLE
"İhracata dönük yatırımlara yerli makine kullanımı, kısmi yurt dışı finansmanı ve bölgesel teşviklere ilave olarak yıllık yüzde 9'a varan faiz oranıyla Türk lirası cinsinden uzun vadeli finansman imkanı getiriyoruz. Benzer bir uygulamayı turizm sektöründe de hayata geçirerek, döviz kazandırıcı hizmet veren firmalara yüzde 9'a kadar inen faiz oranlarıyla uzun vadeli Türk lirası finansmanı sağlıyoruz.
3-10 YIL VADELİ ÜST LİMİTİ 1,5 MİLYAR LİRA
Proje finansmanı prensipleriyle harcama mukabili ve belge karşılığı kullandırılacak bu krediler için 100 milyar lirası ihracat, 50 milyar lirası turizm için olmak üzere toplamda 150 milyar liralık bir kaynak ayırdık. KOBİ'ler için 250 milyon lira, KOBİ dışı firmalar için 1,5 milyar lira limiti olan yüzde 9'a varan yıllık faiz oranı ve 2 yılı ödemesiz 3 ila 10 yıl arası vade ile kullandırılacak bu kredi paketinin sektörlerimize hayırlı olmasını diliyorum."  -Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169